Anasayfa > Yazar > Teşekkür

21.07.2012 Cts, 0:39

Teşekkür

Reklam

Büyük bir rahatlıkla, 7. Uluslar arası Dadaş Film Festivali’ni geride bıraktık diyebilirim ama her yıl olduğu gibi çok yoğun bir hafta geçirdik.

 

Başta elbette Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğüne, Tanıtma Genel Müdürlüğüne, Sağlık Bakanlığına, Erzurum Milletvekillerine,  Erzurum Valiliğine, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığına, Atatürk Üniversitesi Rektörlüğüne, İran İslam Cumhuriyeti Erzurum Başkonsolosluğuna ve Kültür Müsteşarlığına, İl Özel İdare Genel Sekreterliğine, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığına, İletişim Fakültesi ve Edebiyat Fakültesi Dekanlıklarına,  Erzurum İl Kültür Müdürlüğüne, İstanbul İl Kültür Müdürlüğüne, TRT Erzurum Bölge Müdürlüğüne, TRT Çocuk Televizyonuna, TRT Belgesel Kanalına, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kuruluna, Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansına (KUDAKA)’ na ,Erzurum Müze Müdürlüğüne, Erzurum Emniyet Müdürlüğüne, Erzurum Alışveriş Merkezi Yöneticilerine, Erzurum’un değerli basın mensuplarına, Ulusal basın mensuplarına,  İran’lı ve Türk Sanatçılarına, Erzurum’lu esnaf dostlar ve büyüklerime festivale verdikleri destek için teşekkür etmeyi bir borç bilirim.

Öncelikle ve özellikle, festivalin gizli kahramanlarına teşekkür etmek istiyorum. Atatürk Üniversitesi öğrencileri olan bu genç arkadaşlar, festival süresinde her yerdeydiler aynı zamanda sessiz birer savaşçıydılar. Çok özverili çalıştılar. Hepsine tek tek teşekkür etmek istiyorum. Onlar benim kahramanlarım. 25 yürekli, bilinçli, sorumluluk sahibi genç.
Ayrıca, Atatürk Üniversitesinden iki sanat tarihçi arkadaşımızda gözle görünmez ama önemli hizmetler verdiler. Konuklarımıza gezilerde rehberlik hizmeti verdiler. Çok teşekkürler.
Erzurum’da konuğumuz olan Türk Sinemasının değerli sanatçılarına ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Bizi festivalde yalnız bırakmadılar. Çok güzel destek verdiler. Sanatçı duyarlılığıyla halkla ve gençlerle kucaklaştılar.
Onur Konuğumuz Türk Sinemasının Dev Sanatçısı Kadir İnanır, Erzurum’dan çok etkilendi. Erzurum halkı da onu görünce çok mutlu oldu. Bu yıl geçirdiği birkaç ameliyata rağmen programımızı destekleyip Erzurum’a gelmesi beni özellikle çok etkiledi. Bir kez daha büyük sanatçı böyle olunuyor dedim kendi kendime.
Özel bir teşekkürüm Ulusal Yarışma ödüllerinde, ilk kez para ödülü destekçimiz Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyelerinedir.
Atölye çalışması çok başarılı geçti. Gençler, özverili sanatçılarımızla, hem Erzurum’un içinde hem de Uzundere de, Tortum Şelalesinde çekimler yaptılar.
Sosyal Hizmetlerden çocuk konuklarımız sinemadaki gösterimlerimizdeydi. TRT Çocuk Televizyonunun hazırladığı filmleri izlediler, bizlerle sohbetler ettiler. Çok keyifli ve heyecanlı görünüyorlardı. Sosyal Hizmetler Görevlilerine çok teşekkürler.
İran Sineması konuğumuzdu. Aramızda olan başta İran Başkonsolosu ve ekibi, İran Büyükelçiliği, Kültür Müsteşarı ve ekibine, İran’lı sanatçılara, desteklerinin gücünü, kültürlerinin gücünü bizlerle paylaştıkları için çok teşekkürler.
Konserler, festivale ayrı bir renk kattı. Çoğunluğu İran’lı sanatçılardı. Erdal Erzincan ve Kayhan Kalhor konserinin olduğu gece ödülleri verdiğimiz geceydi. Halkın ilgisi bizi çok mutlu etti. Yerlerde bile oturmayı göze almış halkı gördüm.
Herkese çok teşekkürler!

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.