Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Slayt Haber, Spor, Türkiye > Teyo Güldürecek Karateciler Dövüşecek

03.08.2014 Paz, 21:36

Reklam

 

 

509409

 

Erzurum’da Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası için nefesler tutuldu. Bu yıl onbirincisi gerçekleşecek olan Karate Turnuvası öncesinde spor severler dev organizasyona kilitlenmiş durumda. Ana sponsorluğunu Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin üstlendiği ve Erzurum Valiliği ile GHSİM’nin ortaklaşa düzenleyeceği Uluslararası Palandöken Karate Turnuvasında bir çok sürprizde yaşanacak. Turnuvanın açılışında Erzurum’un tanınmış tiyatrocularından Cumhur Seval da, “Teyo Pehlivan” tiplemesi ile gösteri yapacak. 15-17 Ağustos 2014 tarihlerinde 3 Binlik Buz Arena’da yapılacak olan turnuva için son hazırlıklar yapılıyor. Bu büyük organizasyona Türkiye’nin yanı sıra 20 ülkeden 2 bin 500 dolayında sporcunun katılması bekleniyor.
TEYO PEHLİVAN GÜLDÜRECEK
Erzurum’da yapılacak olan 11. Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası’nda en çok dikkat çekenlerden biri kuşkusuz Erzurumlu tiyatrocu Cumhur Seval olacak. Özellikle “Teyo Pehlivan” tiplemesi ile Türkiye’de yediden yetmişe insanların gönlünde taht kuran usta tiyatrocu Cumhur Seval, karate turnuvasının açılış törenlerinde gösteri yapacak. Tribünleri dolduracak olan seyirci ve sporcuları güldürecek olan Seval, şu anda Çelebispor Kulübü’nde provalar yapıyor.
500 DAVETİYE BASILDI
Karate Federasyonu Teknik Kurul Üyesi ve Karate Bölge Başkanı Ahmet Çelebi, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin Ana Sponsorluğunu üstlendiği turnuvada protokola 500 davetiye hazırladıklarını söyledi. Çelebi, “Yarından itibaren, Büyükşehir Belediyesinin tüm bilboardlarına turnuvanın tanıtım afişleri asılacak ve halkımız 11. Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası’na davet edilecek. Valimiz Ahmet Altıparmak’a, Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’e ve GHSİM İl Müdürü Vekili Memduh Ceyhan’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. 20 ülkeden 2 bin 500 sporcunun ilimize gelecek olması çok önemli. Turnuvanın en güzel bir şekilde tamamlanması için bugünden yoğun bir şekilde çalışıyoruz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.