Anasayfa > Ekonomi, Gündem > TİM Başkanı Büyükekşi’den Seçim Değerlendirmesi

01.11.2015 Paz, 18:48

TİM Başkanı Büyükekşi’den Seçim Değerlendirmesi

Reklam

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Mehmet Büyükekşi, 1 Kasım seçimlerinin ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını diledi.

Halkımızın karşılıklı anlayış ve birlik duygusu içinde sandıklara gittiğini belirten Büyükekşi, 1 Kasım seçimlerinin ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını diledi. Seçim ile ilgili bir açıklama yapan Büyükekşi, seçimlerin sonucunda yine tek partinin iktidara geldiğini vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü: “Vatandaşlarımız hür iradelerini ortaya koyarak, demokrasinin gerektirdiği şekilde bugün oylarını kullandılar. Sandıktan çıkan sonuçlar, halkımızın takdiridir. Artık, seçim atmosferini bir an önce geride bırakarak Türkiye’nin geleceğini düşünmek zorundayız.

Türkiye 13 senedir tek parti hükümetinin getirdiği istikrar sayesinde ekonomide çok önemli atılımlara imza attı. Şimdi yakaladığımız bu kazanımları daha ileriye götürme zamanın geldiğine inanıyoruz. Sadece ekonomide değil, tüm alanlarda yeni reformlara ihtiyaç var.

İhracatçılar ve sanayiciler olarak en büyük beklentimiz; yeni hükümetin; inovasyon, Ar-Ge, tasarım ve markalaşmayı merkeze alan, eğitimi öne çıkaran, yüksek katma değer odaklı, bilgi ve teknoloji rekabetine göre kurgulanmış ihracat odaklı bir büyüme modelini gündemine almasıdır.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.