Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > Tornavida Ve Pense Artık Kadınların Elinde

04.11.2015 Çar, 11:48

Tornavida Ve Pense Artık Kadınların Elinde

Reklam

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Eşitlik Birimi tarafından düzenlenen kadınlara yönelik tamir kursu Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Eğitim Merkezi’nde başladı.

Büyükşehir Belediyesi Eşitlik Birimi tarafından toplumsal cinsiyette eşitlik sağlamak amacıyla dört hafta sürecek olan “Kadınlara Tamir Kursu” açıldı. Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Eğitim Merkezi’nde düzenlenen kurslarda kadınlara lamba ve sigorta tamiri, sehpa tamiri ve montajı, çerçeve takma ve musluk tamiri eğitimleri verilecek.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Didem Aydınmakina, tamir kursuna katılan kursiyerleri ziyaret ederek eğitimlerinde başarılar diledi. Kurs ile ilgili bilgi veren Aydınmakina, “Kadınların kendi ihtiyaçlarını karşılamak adına daha etkin olmalarını amaçlıyoruz. Hak eşitliğini göz önünde bulundurarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kadınlara tamir kursuna katılan kursiyerler artık evlerinde birer usta olacaklar tamiratlarını kendileri yapacaklar” dedi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kadınlara tamir kursuna katılan kursiyerler ise, evdeki işleri artık başka bir kişiye ihtiyaç duymadan yapabileceklerini ve kursta olmaktan dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.