Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Tost Yiyemeyen Öğrencilerin Başkan Çerçioğlu’ndan Masum İsteği

03.11.2015 Sal, 13:25

Tost Yiyemeyen Öğrencilerin Başkan Çerçioğlu’ndan Masum İsteği

Reklam

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından okullar bölgesi ve Devlet Hastanesi’nin arkasındaki alanda hizmet veren Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ait kafeden yeterince faydalanamayan öğrenciler Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan yardım istedi. Zaman kısıtlılığı ve yoğunluk nedeniyle gerek sabahları gerekse öğlen aralarında hizmet alamadıklarını belirten öğrenciler, “Uygun fiyata bir tost yiyebilmek için uzun süre sırada beklemek zorunda kalıyoruz” diye konuştular.

Hastaneler ve okullar bölgesinde bulunan büfelerin kaldırılması ile hem hastaneye gelen vatandaşları hem de okullardaki öğrencileri rahatlatan Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin bölgedeki kafesi vatandaşların taleplerini karşılamakta yetersiz kalmaya başladı. Hastaneye gelen vatandaşların yanı sıra fiyatı daha uygun olması nedeniyle öğrencilerin de faydalandığı Büyükşehir Belediyesi’nin işlettiği kafede okulların açılması ile birlikte günün beli saatlerinde hizmet almak zorlaştı. Emeklililerin de uğrak yeri olan kafedeki ürünlerin hem daha güzel hem de daha uygun fiyatlı olduğunu belirten öğrencilerden Selin Kozalı, “Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmeti hem vatandaşları hem de biz öğrencileri çok sevindirdi. Eskiden hangi ürünün ne zaman kaç liraya satıldığı belli olmazdı. Şimdi bir düzen geldi ama biz öğrenciler okul varken tost yiyemez olduk. Çünkü bir tost alabilmek için yarım saat 45 dakika beklemek zorunda kalıyoruz. Uygun fiyata buradan tost alabilen şanslı oluyor, sıra kendisine gelmeyen öğrenci arkadaşlar ya aç kalıyor ya da tost yiyemiyor. Sayın Başkan’dan bu sorunumuzu çözmesini istiyoruz” diyerek Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na seslendi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.