Anasayfa > Sağlık > Türk Sağlık-sen O İhaleyi İptal Ettirmek İstiyor

03.11.2015 Sal, 10:24

Türk Sağlık-sen O İhaleyi İptal Ettirmek İstiyor

Reklam

Türk Sağlık Sen Dokuz Eylül Üniversitesi Şubesi, onayları alınmadan sonlandırılan ve üniversitede görevli kamu görevlilerini ilgilendiren Maaş Promosyon İhalesinin iptali için başvurdu. Çalışanlardan toplanan 525 dilekçe, Rektörlüğe verildi.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Maaş Promosyon İhalesi, yetkili sendikanın Türk Sağlık-Sen İzmir Üniversite Şubesinin itirazlarına rağmen, kurum yetkililerinin onayıyla sonlandırıldı. Sendika yönetimi ve üniversitede görevli onlarca çalışan, geçen hafta DEÜ Hastanesi bahçesinde toplanıp ihalenin itirazlara rağmen sonlandırılmasını protesto etti. Şube Başkanı Yasemin Zengin, çalışanlardan alacakları iptal dilekçeleri ile rektörlüğe giderek, ihalenin iptali için başvuracaklarını açıkladı. Protestonun ardından Zengin ve sendika yetkilileri çalışanların imzalarının yer aldığı 525 adet iptal talep dilekçesini rektörlüğe teslim etti.

“DUR DEMENİN ZAMANI”

Süreç ile ilgili usulde hata yapıldığının ve son dakikaya kadar yetkili sendika olan Türk Sağlık-Sen İzmir Üniversite Şube tarafından itirazların yapıldığının altını çizen Zengin, “Ne yazık ki kurum yetkililerini ikna edemedik. Şimdi mücadelemiz ve talebimiz çalışanların hak ettiği ücreti alana kadar ihaleyi iptal ettirmektir. Daha sonra yeni bir şartname ile yeni bir ihaleye çıkmaktır. Süreçte ve mücadelemizde çalışanların desteği bizler için önemlidir. Kurumda yanlış giden bir takım şeylere hep beraber dur demenin zamanıdır. Ya hep beraber kazanacağız ya da hiç mücadele vermeden pes ederek kaybedeceğiz. İnanıyorum ki bizle beraber bu mücadelede hak ettiğinizi alana kadar arkamızda olacak ve bizi destekleyeceksiniz” diye konuştu.

İŞTE O DİLEKÇE

Hastane çalışanları tarafından rektörlüğe verilmesi için sendikaya teslim edilen dilekçede şu ifadelere yer verildi:

“Üniversitenizde görev yapan kamu görevlilerinin aylık ve ücretlerinin hangi banka aracılığı ile yapılacağına dair yapılan maaş promosyon görüşmelerindeki ihale sürecinde bankaların vermiş olduğu düşük teklif tarafımca tatmin edici ve kabul edilebilir bir rakam değildir. 6 bin 965 çalışanın mevcut olduğu bir kurumda bankalara yapılan yıllık 322.589.556,63 TL’lik nakit para akışı karşılığında hiçbir çalışan ihale sonucunda verilen düşük teklifi hak etmemektedir. İhale Komisyonu ve Rektörlük olarak süreçte miktarı artırmak için bankalarla görüşmeler yapılması sürecin ve miktarın yeniden değerlendirilmesi, gerekirse şartnamenin yeniden düzenlenerek ihalenin iptal edilmesi, yeni bir ihaleye çıkılması ve kurum çalışanlarının hak ettiği bir ücret talep edilmesi için gereğini bilgilerinize arz ederim.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.