Anasayfa > Ekonomi, Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Türkiye’nin en Büyük et tesisi Erzurum’a

07.09.2012 Cum, 9:32

Reklam

Türkiye’nin en modern entegre et tesisi Erzurum’da kurulacak. Tesisin katma değer anlamında kentin ekonomisine önemli katkıda bulunması bekleniyor.

 

Tesisin ihalesinin yapıldığını belirten Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, “Türkiye’de en fazla büyükbaş hayvancılığın yapıldığı şehir Erzurum. Biz Türkiye’nin en modern entegre et tesisini burada kuracağız. Yakın bir zamanda inşaatına başlıyoruz. Önümüzdeki yılda inşaat çalışmalarını bitirmeyi hedefliyoruz.” şeklinde konuştu. Et entegre tesisinin kurulmasıyla hayvancılığın daha da gelişeceğini vurgulayan Küçükler, kentin et ve et ürünlerinde kendi markasını oluşturacağını, besicinin de bundan kâr edeceğini bildirdi. Kurban bayramlarında büyükbaş hayvanların canlı olarak batı illerine götürüldüğünü dile getiren Küçükler, “Et entegre tesisi kurulduktan sonra bölgede beslenen hayvanlar burada işlenecek. Böylece hem bölgemiz kalkınacak hem de besici kâr edecek.” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

hamza BOSTANCI

ERZURUM a yaptığınız güzel hizmetlerden dolayı çok teşekkür ederim. ALLAH yolunuzu açık etsin sayın Başkanım .sizinle tanışmak çok güzeldii .

07.09.2012, 17:22