Anasayfa > Dünya, Slayt Haber, Video Haber > Ukrayna’da ‘fuhuş’ saldırısı!

29.11.2012 Per, 17:05

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bir Türk vatandaşı, kendini “fuhuş karşıtı” olarak tanımlayan grubun saldırısına uğradı.

 

Ukrayna’ya yabancıların “seks turizmi” amacıyla gelmesinin önüne geçmeyi misyon edinen ve kendilerine “Defacto” adını veren bir grup gencin son kurbanı adı açıklanmayan bir Türk vatandaşı oldu.

 

Yaşadığı daireye telefonla hayat kadını çağıran Türk vatandaşına tuzak kuran gençler, evine girerek tartakladıkları, yüzüne maske geçirip, ellerini bağladıkları şahsı daha sonra Kievcaddelerinde bornozla ve üzerine “Seks turizmine son” yazılı döviz asarak zorla dolaştırdı.

 

Yaptıklarını video’ya çeken eylemciler, daha sonra görüntüleri Youtube sitesinden paylaştı.

 

Görüntülerde “Güneşli Türkiye’ye merhabalar” diye söze başlayan bir eylemci, seks turizmine karşı olduklarını anlatıyor. Video’nun başında ise şu ifadelere yer verildi: “Son yıllarda Ukrayna’da seks turizmi korkunç boyutlara ulaştı. Polisin acizliği, yasalara gereğinden fazla bağlılık ve çok büyük karlar seks turizmin rahatça gelişimine olanak tanıyor. Ukrayna’nın Avrupa’nın ‘sperm lağımı’ olmasının önüne geçmenin tek yolu müşterilere korku salmak.” Segodnya gazetesine açıklamada bulunan güvenlik güçleri, saldırıya uğrayan Türk vatandaşının şikayette bulunmadığını, görüntülerle ilgili inceleme başlatılacağını açıkladı

 

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.