Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Üniversiteye Uyum Sürecinde Yaşanan Sorunlar Ve Baş Etme Becerileri Konferansı Verildi

02.11.2015 Pts, 14:00

Üniversiteye Uyum Sürecinde Yaşanan Sorunlar Ve Baş Etme Becerileri Konferansı Verildi

Reklam

Gaziantep Üniversitesi ve Gaziantep Yurtlar Kurumu Bölge Müdürlüğü tarafından ortak düzenlenen programla üniversiteye uyum süreci, yaşanan sorunlar ve başetme becerileri konusunda konferans verildi.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Nizip Eğitim Fakültesi ile Gaziantep Kredi Yurtlar Kurumu Bölge Müdürlüğü Nizip Yurt Müdürlüğü organizasyonu hazırlanan üniversite ve yurda uyum programı çerçevesinde, “Üniversiteye Uyum Sürecinde Yaşanan Sorunlar ve Baş etme Becerileri” konusunda konferans gerçekleştirildi. Nizip Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Erhan Tunç tarafından verilen konferansta, öğrencilerin üniversiteli genç yetişkin olma, gelişim görevleri, karşılaşılan sorunlar, baş etme becerileri ve sorumluluklar konusunda farkındalık kazanmaları sağlandı. Konferans süresince, üniversite gençliğinin yaşayabileceği temel uyum sorunlarından olan akademik yaşamla ilgi sorunlar başta olmak üzere kimlik, sağlık ve kişiler arası ilişkilerde yaşanan sorunlar ele alınarak, üniversite yaşamına uyumu kolaylaştırabilecek önerilerde bulunuldu.

Programda öğrencilerin sorularına da cevap verildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.