Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > Üsküdar’da Bağımlılık Önleme Çocuk Merkezi Kuruldu

02.11.2015 Pts, 16:48

Üsküdar’da Bağımlılık Önleme Çocuk Merkezi Kuruldu

Reklam

“Bağımlılıktan Korun Hayat Sana Bağımsız Gelecek” isimli Üsküdar Belediyesi’nin desteği ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nin koordinatörlüğünde gerçekleşen projeyle çocuk ve gençler madde bağımlılığına karşı korunacak.

“Bağımlılıktan Korun Hayat Sana Bağımsız Gelecek” projesi Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Duman ve Proje Yönetim Merkezi Müdürü Ali Kurt’un katılımıyla düzenlenen törenle hayata geçirildi.

TEDBİR ALINACAK

Proje ortağı Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’yle Kalkınma Bakanlığı ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın da desteğiyle başlatılan “Bağımlıktan Korun Hayat Sana Bağımsız Gelecek Projesi”, Üsküdar’da yaşayan 7-18 yaş grubundaki çocuk ve gençleri madde bağımlılığından korumayı amaçlıyor.

Proje kapsamında kurulacak Bağımlılık Önleme Çocuk Merkezi’nde 7-18 yaş arası bağımlılık risk grubunda bulunan, okula devam etmeyen veya sokakta çalıştırılan çocuklar tespit edilerek en az 100 çocuğa eğitsel tanılama yapılacak. Bunun yanı sıra okula gitmeyen çocuklar belirlenerek eğitim tedbirleri alınacak ve örgün eğitime devam etmeleri sağlanacak. 400 aile ziyaret edilerek sosyal yardımlar konusunda bilgilendirilecek.

Proje kapsamında çocuklara yönelik kültürel ve sportif faaliyetler gerçekleştirilecek. Çeşitli testlere tabi tutulan çocukların, yapılan değerlendirmelerin ardından ilgi duydukları dalda ilerlemeleri sağlanacak.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.