Anasayfa > 5'li Üst Haber, Video Haber > Uyuşturucu operasyonu kamerada

27.07.2012 Cum, 15:11

ran’dan getirdikleri uyuşturucu İstanbul üzerinden Hollanda’ya sevk etmeyi planlayan şebekeye yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucu 126 kilo 350 gram eroin ele geçirilirken, operasyon anı polis kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

 

 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri uluslararası uyuşturucumadde ticareti yapan uyuşturucu şebekesinin yakalanması için çalışma başlattı. 6 aylık çalışma sonucunda 24 Temmuz 2012 tarihinde Beylikdüzü, Gaziosmanpaşa ve Zeytinburnu’nda uyuşturucu şebekesine ait olduğu tespit edilen üç farklı adrese eş zamanlı operasyon düdenlendi. Yapılan yazılı açıklamadaoperasyonda 241 paket halinde daralı 126 kilo 350 gram eroin ele geçirildiği belirtilirken, üst aramalarında ise uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 6 bin TL, 3 bin dolar ve 900 Euro’ya da el konulduğu ifade edildi. Operasyon anları polis kamerası tarafından saniye saniye görüntülenirken, olayla ilgili A.E., A.E, Ş.D., B.D., A.E. ve İran uyruklu F.A., K.M.G., O.H. ve M.Y isimli 4 şahsın da bulunduğu 9 kişigözaltına alındı.

 

 

Öte yandan uyuşturucu şebekesinin lideri olan İran uyruklu F.A.’nın İran’da temin ettiği eroini burada İran plakalı iki aracın hava yastığı bölümünü sökerek buraya 97 kilo eroini zulaladığı ve doğu illeri üzerinden yurda sokup İstanbul’a getirdiği ve buradan da Hollanda’ya sevk edeceği öğrenildi. Zeytinburnu’nda yapılan bir operasyonla zanlının yakayı ele verdiği ve araçlara el konulduğu belirtildi. Ayrıca operasyon kapsamında, İran’dan getirilen eroinin saklanması için depo tahsis ettiği tespit edilen A.E’nin Beylikdüzü ve Gaziosmanpaşa’daki ev adreslerinde yapılan aramalarda 29 kilo 350 gram eroin ele geçirildiği belirtildi.

 

 

Emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan A.E. hariç diğer 8 kişinin tutuklandığı belirtildi.

 

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.