Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Slayt Haber, Yaşam > Uzundere’de festival

19.05.2013 Paz, 10:19

Uzundere’de festival

Reklam

FATİH DÜZAVCI
ERZURUM (İHA) –

 

Atatürk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Faris Karahan, koordinatörlüğünü yaptığı Doğu Anadolu Gençlik Festivali Projesi (DAP Genç-DAP Fest) kapsamında birçok ülkeden katılan genç Uzundere ilçesinde buluştu.

 

 
Uzundere ilçe girişinde kurulan festival kampına dokuz ülkeden de katılan toplam 300 kadar genç burada festivalin keyfini çıkarıyorlar. Atatürk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Faris Karahanın koordinatörlüğü kapsamında gerçekleşen festivalde açıklama yapan Prof. Dr. Faris Karahan, “İlkini gerçekleştirdiğimiz festivalde çeşitli etkinlikler düzenliyoruz . Festival kapsamında gençler bisiklet turu, kaya tırmanışı, rafting, göl ve dağ sporları yapıyorlar ayrıca gençlere koordinatörlük ve yabancı dil eğitimi veriyoruz Dünyanın her ülkesinden gençler festivale katıldı festivalimiz 15-19 mayıs tarihleri yani dört gün sürecek projemizi destekleyen tüm herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 
Festivale katılan katılımcılardan Betül Aykun ve Oğuzhan Dikmen, “Burada günlerimiz gayet eğlenceli geçiyor bisiklet turları , kaya tırmanışı, rafting, göl ve dağ sporları yapıyoruz akşamları mini konserler düzenleyerek eğleniyoruz festivalde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

 
Festivalde Zeybek ve Dadaş barları büyük beğeni topladı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.