Anasayfa > 5'li Üst Haber, Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Vali Altıparmak’tan bayram mesajı

26.07.2014 Cts, 15:08

Reklam

Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, yayınladığı mesaj ile Erzurumluların Ramazan bayramını kutladı.

 

Vali Altıparmak, “Bolluk ve bereketin, huzur ve güvenin yaşandığı, rahmet, mağfiret ve cömertliğin zirveye ulaştığı, Ramazan ayını geride bırakarak, sevgimizi, umutlarımızı, kardeşlik ve dostluğumuzu paylaşma, bütün bir toplum olarak kaynaşma günü olan bayrama ulaşmanın huzur ve sevincini yaşamaktayız” dedi. 
Bayramların sosyal hayatımızın en mutena ve en güzel zaman dilimleri olduğunu dile getiren Vali Altıparmak, “Zira akrabalar arasında ziyaretleşmeler, kaynaşmalar, muhabbetler zirveye ulaşır, gönüller huzur ve sevinçle dolar. Böylece tebessümle anacağımız hoş hatıralar oluşur.

 

 

Bayramlar, her yıl gelip geçen ve sıradan günler olmaktan öte, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği, barış, sevgi ve esenliğin dalga dalga toplumun bütün kesimlerine yayıldığı, ”Ben’i” ”Biz” yapan yüce dinimizin rahmet kaynaklı çağrısına kulak verip, Hakka, hakikate , adalete, ahlak ve fazilete çağırmaktır. Hakikatı duyurmak, adaleti yüceltmek, sevgiyi, barışı ve huzuru yaymaktır. Yanı başımızdakinin fark edildiği ve gözetildiği, toplumda açılan yaraların sarıldığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın yeniden güç kazandığı çok özel günlerdir.

 

 

İdrak edeceğimiz bu bayram, islam coğrafyası ve insanlık üzerindeki kara bulutların dağılması, ümitsizliklerin ortadan kalkması ve geleceğe umutla bakabilmek için Rabbimizin bizlere bir lütfu, bir ihsanı, bir armağanıdır.

 

 

O halde en içten temennimiz odur ki bayramın bu güzel atmosferi bütün yeryüzünü sarsın. Ne yazık ki Ramazan bayramımızı idrak ederken, dünyanın çeşitli yerlerinde ve özellikle de Gazze’de, Irak’ta, Suriye’de ve Doğu Türkistan’daki kardeşlerimizin maruz kaldıkları çileler, savaşlar, sıkıntılar yüreklerimizi burkmaktadır. Yüce Allah’tan dileğimiz o zulme maruz kalmış kardeşlerimizi bir an önce o durumlarından kurtarmasıdır.

 

 

Saygıdeğer Erzurum’lular, bu vesileyle kendi muhtaçlarımızı gözetmenin yanında insanlık dramının yaşandığı yerlerdeki müslüman kardeşlerimize, yardım ve bağışlarımızda lütfen daha cömert olalım.

 

 

Bu duygu ve düşüncelerimle, Ramazan Bayramınızı en içten duygularımla kutluyor, bayramın, ilimize, ülkemize, bütün insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.