Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Gündem, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Vali Deniz, “Ardahan’ı Kalkındırmak İçin Gece Gündüz Çalışacağız”

03.11.2015 Sal, 12:01

Vali Deniz, “Ardahan’ı Kalkındırmak İçin Gece Gündüz Çalışacağız”

Reklam

Ardahan Valisi Ahmet Deniz,İl Genel Meclisinin 2016 yılı bütçe görüşmeleri toplantısında yaptığı konuşmada, ’’Ardahan’ı kalkındırmak için gece gündüz demeden çalışacağız’’ dedi.

İl Özel İdaresinin 2016 yılı bütçe görüşmeleri, İl Genel Meclis Toplantı Salonunda başladı. İl Genel Meclisi başkan ve üyelerin katılımıyla başlayan ve bir ay boyunca devam edecek olan bütçe görüşmeleri toplantısına katılan Vali Deniz, 2015 yılı çalışmaları ve 2016 yılı çalışma planı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

2016 yılında merkez ve ilçelere bağlı köylerde yapılacak olan çalışmaların şekillendirileceği toplantıda konuşan Vali Deniz, “İl Özel İdaremiz ve İl Genel Meclis başkan ve üyelerimizle birlikte gece gündüz demeden çalışacağız. 2015 yılında gerek kendi bütçesi gerekse ek bütçeler sayesinde Özel İdaremizin çalışmaları iyi bir seviye yakalamıştır. Bu olumlu havayla birlikte 2016 yılında çalışma grafiğimizi daha üst seviyelere çıkarmayı hedeflemekteyiz. Bizler burada geçiciyiz, halk ise kalıcıdır. O nedenle elimizdeki imkanları iyi kullanacağız ve halkımıza en iyi şekilde hizmet ulaştıracağız” dedi.

2015 yılında yapılan çalışmaları değerlendiren Vali Deniz, “Bu yıl içerisinde 378 kilometre stabilize yol ve bakım onarımı, 200 kilometre asfalt bakım onarımı, 6 kilometre birinci kat ve 50 kilometre ikinci kat asfalt çalışmaları yaptık. Köylerimizde ayrıca, köprü onarımları ve yayla yolu çalışmalarımız la birlikte, içme suyu çalışmalarımız da devam etmektedir. Çıldır ilçemizde planladığımız bungalov restoran projemizin de kısa süre içerisinde ihalesini yapacağız ve baharla birlikte çalışmaları başlayacak” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.