Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > Ve dillerdeki aşk bitti

13.12.2012 Per, 14:20

Reklam

Erzurum’da 3 yıl önce arkadaşları ile gezmek için kiraladıkları otomobilin kaza yapması sonucu yatalak olan 22 yaşındaki Emre Dalmış ile ailesinin karşı çıkmasına karşın evlenen 19 yaşındaki Nevra Dalmış’ın aşkları bitti. Nevra, ölümüne sevdiği ve tekerlekli sandalye üzerinde kocalığa kabul ettiği Emre’den boşanmak için geçtiğimiz hafta Aile Mahkemesi’ne dilekçe verdi.
Çay ocağı işleten 22 yaşındaki Emre Dalmış, 2009 yılında arkadaşlarıyla birlikte gezmek için kiraladığı otomobille kaza yaptı. ‘Öldü’ diye hastaneye götürülen Emre Dalmış, 45 gün boyunca Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisinde yaşam mücadelesi verdi. Kaza sonrasında omurilik zedelenmesi meydana geldiği için yatağa mahkum olan Emre Dalmış, 4 yıldan bu yana konuştuğu kız arkadaşı 19 yaşındaki Nevra ile ilişkisini bitirmek istedi. Ancak Nevra, çok sevdiği Emre’yi terk etmedi ve onu evlenmek için ikna etti. Nevra’nın ailesi, Emre ile evlenmesine karşı çıkınca genç kız sevgilisine kaçtı. Emre Dalmış da tekerlekli sandalye ile gittiği düğünde Nevra ile dünya evine girdi.
Ancak filmlerde yaşanacak aşk uzun sürmedi. Eşi Emre’nin rahatsızlığını gerekçe göstererek geçtiğimiz günlerde Erzurum Aile Mahkemesi’ne ailesi ile birlikte müracaat eden Nevra Dalmış, boşanma dilekçesi verdi. Nevra, boşanma dilekçesinde herhangi bir gerekçe açıklamadı. Nevra’yı, boşanmaya yakınlarının “Bu hayat böyle geçmez. Sen çok genç ve güzel bir kadınsın. Yaşamını bu halde heba etme” diyerek ikna ettikleri öğrenildi.

 

EMRE İÇİN KONSERLER DÜZENLENMİŞTİ
Duyan herkesi duygulandıran Emre-Nevra aşkının haberleri yerel medyada yayınlanınca Erzurum ve İstanbul’da kampanyalar başlatılarak, Emre’nin yeniden yürüyebilmesi için yardım konserleri düzenlenmişti. Emre ve Nevra için ‘Umut yolcuları’ adı altında kurulan yardım komitesinin mimarı Aysun Gemalmaz, Emre’nin ameliyatına katkı sağlamak için Esra Dal’ın 27 yaşında trafik kazasında hayatını kaybeden erkek kardeşinin nişan yüzüğünü, 2 yaşındaki Mustafa Ünsal Saka’nın ise kumbarasında biriktirdiği parayı çifti için verdiğini anlatmıştı.
Sunuculuğunu sanatçı Güler Kahraman’ın yaptığı konserde Emre’yi yürütmek için yurt dışında kök hücre nakli yapılması gerektiğini öğrenen İbrahim Erkal, Burhan Topal, Dilek Şengül, Sinan Siverekli, Oktay ve Bilal, Güler Kahraman’dan oluşan sanatçılar katılmıştı.

 

BABASI TARAFINDAN DARP EDİLDİĞİ GEREKÇESİYLE KARAKOLA BAŞVURDU
Emre Dalmış Nevra’nın 15 gün önce evi terk ettiğini ve ailesinin yanına gittiğini de belirterek, “Nevra gitmeden 1 gün önce babası eve geldi. Tartıştık. Beni darp etti. Bende karakola gidip şikayetçi oldum. Organizasyon heyetine gelince yardım için gereken parayı toplayamadılar. Paranın birçoğunu da masraflar için harcadıklarını söylediler. Bugüne kadar tek kuruş para almadım. Tanımadığım bir kişiyle ortak bir hesap açmışlar. Oraya para yatırmışlar. Onu da çekemiyorum. Geçtiğimiz gün paranın yarısını Nevra’ya yarısını da bana vereceklerini söylediler. Böyle bir şey olabilir mi. O sonuçta benim için toplanan bir yardım parasıydı” dedi.
3 Aralık’ta Emre’den boşanmak için Aile Mahkemesi’ne dilekçe verdiğini ifade eden Nevra Dalmış ise bu konuda fazla konuşmak istemiyorum. Emre’nin söyledikleri doğru değil. Kimsenin bilmediği çok sıkıntılar çektim. İş buralara kadar geldi” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.