Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Sağlık, Slayt Haber, Video Haber, Yaşam > Vücudu şişen çocuğun hastalığına teşhis konulamadı

04.09.2014 Per, 17:02

Şanlıurfa’da dünyaya gelen Muhammet Yusuf Matar, doğduğunda bileğinde fark edilen ancak sivilce zannedilen şişlik nedeniyle 7 aylıkken elini kaybetti.

 

Doktorların alerjik bir hastalığa yakalandığını ve zamanla şişliğin ineceğini söylediği küçük Yusuf’un vücudu her geçen gün daha da şişmeye başladı. Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Şair Nabi Mahallesi’nde oturan 2 çocuk sahibi Ahmet Matar’ın 2.5 yaşındaki Muhammet Yusuf Matar, bileğinde sivilce zannedilen küçük bir şişlikle doğdu. Şanlıurfa, Gaziantep, Diyarbakır ve Ankara gibi farklı illerdeki birçok hastaneyi gezen baba Ahmet Matar’ın tüm çabalarına rağmen çocuğun hastalığına teşhis konulamadı. Bileğindeki şişliğin her geçen gün büyümesi ve vücuduna da yayılmaya başlaması nedeniyle Muhammet Yusuf’un sol bileği 7 aylıkken kesildi.

Doktorların tüm çaba ve araştırmalarına rağmen teşhisi konulamayan rahatsızlığın alerjiden kaynaklanabileceği düşünen doktorlar, uygulanan tedaviye ara verilmesini önerdi. Hiçbir tedavi uygulanmayan Muhammet Yusuf’un tüm vücudunda şişlikler oluşmaya başladı. Hızla büyüyen ve 1.5 senede tüm vücuduna yayılan şişlikler nedeniyle yatağa bağımlı hale gelen Muhammet Yusuf’un her iki ayak baldırlarında ve koltuk altlarında oluşan şişlikler, büyük boyutlara ulaştı.

Çocuklarının sağlığına kavuşması için hastane hastane dolaşan baba Ahmet ile anne Hısmet, hastalığa bir an önce teşhis konulup tedavi edilmesini istiyor. 2.5 yıldır masraflar nedeniyle de yıprandıklarını belirten aile, her geçen gün ölüme giden çocuklarının rutin tedavisini karşılamakta zorlanıyor.

Oğullarının yurt dışında tedavi edilebileceği umudunu taşıyan aile, bunun için ise ekonomik güçlerinin bulunmadığını söyleyerek hayırsever iş adamları ve devlet yetkililerinden yardım istedi. Aile, son umutlarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu olduğunu söyleyerek yardım çağrısında bulundu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.