Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Yakutiye,70 bin kişi ağırladı

15.08.2012 Çar, 11:46

Reklam

Yakutiye Belediyesi ile Ebu İshak Vakfı’nın ortaklaşa düzenledikleri iftar sofralarından, ramazan boyunca yaklaşık 70 bin kişi geçti. Yakutiye Kent Meydanı ile Yakutiye Belediyesi Ek Hizmet Binasında verilen iftarlık, ihtiyaç sahipleri, zenginleri, sokak çocukları, esnafı, orta halli aileleri ve öğrencilere iftar açtırdı. Çorbası, sulu yemek, pilav, tatlısı, ekmeği ve suyuyla dört dörtlük bir ramazanın yaşandığı Yakutiye iftar sofraları bereketiyle insanları sevindirdi.

 
Yakutiye Belediyesi Ek Hizmet binasında bulunan yemekhane de pişirilen, Ebu İshak Vakfı ile Belediye işbirliğinde hazırlanan iftar sofraları günlük ortalama 2 bin 500 kişiye hizmet veriyor. Zaman zaman Belediye Başkanı Ali Korkut’un yemek dağıttığı iftar sofraları halkın her kesimine hitap ediyor. Ek hizmet binasından yaklaşık 1000 kişi yemeklerini alarak evlerinde iftarını açıyor. Yakutiye Kent Meydanında kurulan sofralarda ise günlük ortalama 1000-1500 kişi iftar açıyor. Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Belediyeye ait Ek Hizmet binasında bulunan modern yemekhanede yemeklerin hazırlandığını belirterek “Yemekhanemizden evine yemek götürerek iftarını açan insanlarımız var. Bunlar ramazan dışında da buradan sıcak aşlarını alıyorlar. Ayrıca Yakutiye Kent Meydanında bütün halka açık sofra kuruyoruz. Burada da insanlarımız gelip iftarlarını açıyorlar. Bende zaman zaman yemek dağıtımına destek olup, bu mutluluğu tadıyorum. Yemeklerimiz oldukça kaliteli, kaliteli yağ kullanıyoruz. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Bir güzellik yaşatıyoruz burada insanlara” dedi.

 

 
Yaklaşık ramazan ayı boyunca 70 bin insanın iftarını açtığı Yakutiye ramazan sofrasının hizmet erlerinden biri de Ebu İshak Vakfı. Yoksul kesimlerin ve yardım severlerin yakından bildiği Ebu İshak Vakfı ramazan organizasyonlarını Yakutiye Belediyesi ile yapıyor. Ali Korkut, ek hizmet binasındaki modern yemekhaneyi Ebu İshak vakfına tahsis ettiklerini ifade ederek “Burada yıl boyunca yoksul sofraları için aş pişiyor. Bu işi layıkıyla yapan bir kuruluşumuz var; Ebu İshak Kültür ve Eğitim Vakfı. Biz, yemekhanemizi bunlara tashih ettik. İyi bir şey yapmışız. Ramazanlarda ise birlikte sofra açıyoruz. Kent Meydanında kurduğumuz sofralara sokak çocukları, aileler, zengin, öğrenci, orta halli, yoldan geçen, çevre esnafı katılıyor. Büyük bir zenginlik sergileniyor. Ramazan ve iftar sevincini insanımızla birlikte yaşamak beni mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Bilal UYGUR

Sayın Başkan çok çok tebrik ederim.ramazan bu demek zaten aslında.Yoksulu fakiri yolda kalmışı gözetmek.Bu anlayışınızdan dolayı tebrik ederim sizi.

15.08.2012, 11:55