Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Yakutiye’den her sokağa park

03.08.2012 Cum, 12:20

Yakutiye’den her sokağa park

Reklam

Yakutiye Belediyesi, Şükrü Paşa semti girişinde çocuklar için oyun alanı ve büyükler için dinlenme yerlerinden oluşan park yapıyor. 7 dönüm büyüklüğündeki alanda çizilen projede değişiklikler yaptırırken, Ali Korkut, işçilikte titiz çalışma istedi.

 
Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Erzurum’un en büyük eksikliğinin yeşil ile birlikte oyun alanları olduğunu belirterek, ilçe sınırlarında her sokak ve mahalleye bunları yerleştirmek için yer aradıklarını söyledi. Şükrüpaşa semti girişinde iki yol arasında yer alan 7 dönüm büyüklüğünde bir alanı park ve oturma alanına dönüştüreceklerini belirten Korkut, “Yakutiye sınırları içerisinde her mahalle ve sokağa yeşil alan kazandırmayı hedefliyorum. Bize ait olan alanlar mevcutsa sorun yok. Buraları dönüştürüyoruz. Ancak birçok mahallede boş alan kalmamış. Yanlış yapılaşma ile birlikte çocuklarımızın yaşayacakları, vakit geçirebilecekleri alanları unutmuşuz. Onları hatırımıza getirmemişiz. Biz bu eksikliği ortadan kaldırmak, her sokakta yaşayan çocukların internet kefelerden farklı oyun alanları olması için çaba harcıyoruz. Bunu yapmalıyız. Oyun grupları, spora yönelecekleri alanlar gerekiyor. Büyükleri de düşünmek, onlarında vakit geçirmesi için parka, spor alanlarına ihtiyaçları var. Bu amaçla Şükrüpaşa semti girişinde iki yol ortasında bu alanı oyun grubu yerleştirmek, kamelyalar oluşturarak çocuklarla birlikte büyüklerinde vakit geçireceği alan yapıyoruz” şeklinde konuştu.

 
Ali Korkut, insanın unutularak şehirleşmenin olamayacağının altını çizerken, insanı unutmamanın yolunun ise kent içerisinde, yaşam alanlarının hemen yanı başında sosyal etkinliklerin olabileceği oyun alanları, parklar ve spor alanları oluşturmak olduğunu söyledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.