Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Yakutiye’den ihtiyatlı asfalt

25.07.2012 Çar, 15:31

Reklam

Yakutiye Belediyesi, ESKİ tarafından yapılacak altyapı çalışmaları nedeniyle 2012 yaz sezonunda birçok bölgede yollarda ağırlıklı olarak yama çalışması yaptı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yapılacak alt yapı çalışmalarını dikkate aldıklarını belirtiyorlar. Belediye, yaz sezonunda 43 bin metrekare alanda asfaltlama çalışması yaptı.

 

 
Yakutiye Belediyesi, 30 Nisan ile 20 Temmuz 2012 tarihleri arasında ilçe sınırları içerisinde 43 bin metrekare yolda asfaltlama çalışması yaptı. Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, 43 bin metrekare alana yaklaşık 10 ton sıcak karışım attıklarını belirttiler. Yetkililer, “2011 çalışma sezonunda ciddi anlamda asfalt çalışması yapıldı. Ancak bunların bir bölümü çeşitli kurumların çalışmaları nedeniyle bozuldu. Bu yıl ESKİ tarafından yürütülen altyapı çalışmaları var. Bu nedenle birçok bölgede yama uygulamasına gidildi. Bu çalışmaların olmayacağı bölgelerde ise asfalt çalışması yapıldı. Çalışma takvimimiz devam ediyor. Çalışmalarımız Ekim başlarına kadar devam edecek” dediler.

 

 
Terminal Mahallesi, Otel oral çevresi, Meteoroloji müdürlüğünün de yer aldığı 9 sokakta asfaltlama çalışması yapan Yakutiye Belediyesi Fen İşleri ekiplerinde çalışan personel; Ramazan ayında çalışmanın ayrı bir keyif olduğunu söylüyorlar. Personel, güneşin sıcağına, sıcak karışımın vurduğu sıcağın eklendiğini hatırlatarak “Bizim orucumuz daha sağlam oluyor. Halkımıza ramazan ayında da hizmet vermekten geri kalmıyoruz” şeklinde konuştular.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.