Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Yalova’da 2016 Yılı Yatırım Hazırlıkları Başladı

05.11.2015 Per, 15:25

Yalova’da 2016 Yılı Yatırım Hazırlıkları Başladı

Reklam

Yalova Vali Yardımcısı Atilla Selami Abban, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel ve İl Genel Meclisi üyeleri, 2016 Köydes Yatırım Programı kapsamında köylerde incelemeler yaptı.

2015 yılında köylere çok önemli yatırımlar yapan İl Genel Meclisi ve Yalova Valiliği Köylere Hizmet Götürme Birliği, 2016 yılı yatırımları için kolları sıvadı. 2016 yılında Köydes kapsamında il merkezi ve ilçelere bağlı köylerde ne gibi yatırımların yapılacağının planlanması için köyleri ziyaret eden Vali Yardımcısı Atilla Selami Abban, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel ve İl Genel Meclisi üyeleri, köy muhtarları ile buluştu. Muhtarlardan köylerin acil ihtiyaçları hakkında bilgi alan Abban, “2015 yılı yatırım programı anlamında bakıldığında çok verimli bir yıl oldu. Köylerimize ciddi hizmetler götürüldü. 2016 yılında da hangi yatırımların yapılacağını belirlemek adına köylerimizi gezerek bilgiler aldık” diye konuştu.

İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel ise, “2015 özellikle yol yapım çalışmaları anlamında rekor kırılan bir yıl oldu. Yalova tarihinin en fazla yol yapım çalışması bu yıl içerisinde gerçekleştirildi. Toplamda 60 kilometre sıcak asfalt dökülerek köy yolları modernize edildi. Yollarda onlarca kilometre sathi kaplama ve stabilize yol yapım işi de gerçekleştirildi. Bütün bunlar devletimizin ilimize sağladığı kaynaklarla gerçekleştirildi” dedi.

Çalışmaların 2016 yılı beklenmeden başladığını vurgulayan heyet yol yapım çalışmaları kapsamında daha şimdiden 13 kilometre sıcak asfalt atıldığının altını çizdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.