Anasayfa > Yerel Haber > Yaşlı Ve Ameliyatlı Vatandaşların Oy Çilesi

01.11.2015 Paz, 16:48

Yaşlı Ve Ameliyatlı Vatandaşların Oy Çilesi

Reklam

Samsun’un Bafra ilçesinde sandık başına giden yaşlı ve engelli vatandaşlar okullardaki fiziki şartların yetersizliğinden dolayı güçlükle oy kullandı.

1 Kasım seçimleri için sandık başına koşan vatandaşlar bazı okullarda engelli rampası ve asansörü olmadığı için oy kullanmakta güçlük çekti. Bafra Anadolu Lisesi’ne eşi ile birlikte gelen Aslı Yılmaz, eşine oy kullandırabilmek için saatlerce uğraştı. Veteriner olan eşi Metin Yılmaz’ın ayağından ameliyat olması nedeniyle yürüyemediğini, okulun merdivenlerinde de engelli rampası ve asansörü bulunmadığı için çıkaramadığını bu nedenle de görevlilerden eşini 3. kata çıkartmaları için yardım istediğini söyledi. Hiç kimseden yardım alamayan Asli Yılmaz, kendi oyunu kullandıktan sonra eşine oy kullandıramadan eve götürmek zorunda kaldı. Daha sonra tekrar eşini oy kullandırmak için Anadolu Lisesi’ne getiren Aslı Yılmaz, burada duyarlı vatandaşların yardımı ile 44 basamaklı merdivenlerden güçlüklerle çıkartılarak 2. katta bulunan 1210 numaralı sandıkta oyunu kullandırabildi.

Engelli asansörü olmadığı için oy kullanacağı 3. kata merdivenlerden duyarlı vatandaşların yardımıyla güçlükle çıkarılan veteriner hekim Metin Yılmaz, kendisine yardım eden gençlere teşekkür etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.