Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Slayt Haber > Yazıklar Olsun

14.09.2012 Cum, 14:16

Reklam

Erzurum’un Pasinler İlçe Kaymakamlığı tarafından 1989 yılından beri işletilen Pasinler Turistik Kale Otel ve Kaplıca bakımsızlık ve sahipsizlikten adeta kaderine terk edildi.

 
Pasinler Turistik Kale Otel ve Kaplıcanın işletmesi 1989 yılında Pasinler Belediyesi tarafından Pasinler Kaymakamlığına ait Pasinler Birlik Tekstil şirketine özelleştirildi. Her on yılda sözleşmesi yapılan kaplıca ve otel en son 2009 yılında üçüncü kez Pasinler Birlik Tekstil şirketine verildi. Yetkililerce son yıllarda otel ve kaplıcaya gerekli tadilat çalışmalarına ve bakımına önem verilmediğinden dolayı otel ve kaplıca yer altı mağarası görünümüne büründü.

 
2010 yılı sonlarında “Turizm ile yine yeniden Pasinler” adlı projeyle Kuzeydoğu Kalkınma ajansından 300 bin lira gibi bir malide destek alınmasına rağmen 2011 yazında da tadilat çalışmaları yapılmadı. Adeta harabeyi andıran otel zaman içerisinde müşteride almayınca çalışan personel önce zorunlu ücretsiz izine ardından da işlerine son verildi. Personel sayısı yarıya indirilen otelde, gün geçtikçe tadilat içinde ihaleye çıkmayan Pasinler Kaymakamlığı, daha sonra 20 kişilik otel personelinden sadece üç kişi kaldı. Haklarını alamayan personelde kaymakamlığı alacaklarından dolayı icraya verdi.

 
2012 yılında tadilat için ihaleye çıkan Pasinler Kaymakamlığı, bu yaz sezonunda da müşteri almayan otel ve kaplıca gelir elde edemediği içinde personele ücret veremiyor. Haklarını almak için icraya veren personel ise “Yıllarımızı bu işletmeye verdik. Bugün düzelir, yarın düzelir derken bu aşamalara gelindi” dedi.

 
Alacaklarını alamadıkları için iki yıldır da mağdur olduklarını söyleyen personel, biran önce alacaklarının ödenmesini beklediklerini söylediler.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.