Anasayfa > Spor > Yeni Malatyaspor’da Parasal Sıkıntı Baş Gösterdi

03.11.2015 Sal, 14:25

Yeni Malatyaspor’da Parasal Sıkıntı Baş Gösterdi

Reklam

PTT 1.Lig takımlarından Yeni Malatyaspor’un golcü oyuncusu Aydın Çetin, “İnşallah yönetim para sıkıntısı en kısa zamanda çözer ve topu tamamen bize atar” diyerek kulübün içerisinde bulunduğu ekonomik sıkıntıya vurgu yaptı.

Cumartesi günü deplasmanda Şanlıurfaspor ile karşılaşacak olan sarı-kırmızılılarda takımın tecrübeli ismi Aydın Çetin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Son haftalarda taraftar gibi kendisinin de takımı izlerken rahat olamadığını kaydeden Aydın, “Ben de son haftalarda dışarıdayım. Açıkçası ben de son haftalarda taraftar gibi takımı rahat izleyemiyorum. Ama 3 haftada beri bu değişti. Bence iyi futbol oynuyoruz ama bir türlü skora yansıtamıyoruz. Bu Denizli maçında da Balıkesir maçında da böyle oldu. Takım kaptanımız Vedat Balıkesir’de yere bile yatmadı. Ama maçta da galip gelemedik. Bu değişecek. Çünkü iyi bir gidişatımız var. Tabi eksiğimiz çok. Bunu gidermek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Ama bir türlü olmuyor. Şanssızlık diyelim, beceriksizlik diyelim olmuyor. Önümüzde 7 hafta var devre arası için. Bu 7 haftayı iyi değerlendirip, devre arası iyi bir planlama yapıp ikinci yarıya öyle başlamamız lazım” dedi.

“KİMSENİN ALACAĞI KALMASIN”

Tecrübeli futbolcu, takımın eski futbolcularının geçen yıldan bulunan alacaklarının hala ödenememesi ve bu sezonki performanslarının düşüklüğüyle ilgili sorulan bir soruya ise, “Tabi geçen yıl yerli oyuncu fazlaydı. Bu sezon yabancı oyuncu da var takımda. Tabi onlarla iletişim kurabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Tercümanla, hocayla onlarla iletişim kurmaya çalışıyoruz. Ama bir türlü bunu sağlayamıyoruz. Kopukluk oluyor. Para konusuna gelecek olursak; O bizi aşan bir konu. Bizim işimiz değil bu. Tamamen yönetimimizin, başkanımızın işi. Tabi futbolcu maddi yönden sıkıntılı olabilir ama bunu sahaya yansıtmamalı. Ama bu olmuyor. İster istemez ara ara para sıkıntısı oluyor, başka şey oluyor, yansıtıyor. Bunu inşallah en kısa zamanda çözerler. Tamamen topu bize atarlar. Kimsenin alacağı kalmasın. Yönetim, başkan bunu tamamen çözecek ondan sonra bize her şey kalacak. Onu da yapmaya çalışıyorlar. İnşallah bu hafta çözerler ve ondan sonra top tamamen bizde olur” diye cevap verdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.