Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Yerel Yönetimleri Anlattı

16.09.2012 Paz, 19:45

Reklam

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, “İnsan hayatını kolaylaştıran bir yönetim ve beceri sanatı demek olan belediyecilik, asıl kimliğine AK Partimizin işbaşında bulunduğu dönemde kavuşmuştur” dedi.

 
AK Parti 5. Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı Erzurum’da yapıldı. Bölge illerinden belediye başkanları, başkan yardımcıları, il genel meclis üyeleri ve belediye meclis üyelerinin hazır bulunduğu toplantıya Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi de katıldı. Bölge toplantısında konuşan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, yerel yönetimlere vurgu yaptı. Belediyeciliğin, beşikten mezara kadar olan yaşam sürecinin tamamını kapsadığını söyledi. Yerel yönetimlerin demokrasinin yapı taşları ve hayat damarları olduğunu kaydeden Başkan Küçükler, “AK Parti’nin başarısındaki en temel unsurlardan biri yerel yönetimlerdeki başarısıdır. Bugün Ak Partili Yerel Yönetimler; milletin bizlerden beklediği ‘erdem’ ve bizlerin millete sunması gereken ‘vizyon’ için çalışmalarını büyük bir başarı ile sürdürmektedir. Ak partili yerel yöneticiler, Türkiye’de çok şeyi değiştirdi. Milletin taleplerini görmezden gelme veya milletin taleplerini istismar ederek kurumu ‘radikalleştirme’ devrine son verdi. Ak Parti duyarlılığı, iyi giden işlere coşkuyla karşılık verirken, kötü giden işlere hiçbir zaman sessiz kalmadı” diye konuştu.

 
“YÜREĞİMİZ ERZURUM İNSANINA HİZMET ETME AŞKIYLA ÇARPIYOR”
Ak Parti’nin bundan dolayı her seçimde oyunu hep yükseklere taşıdığını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, “Görevde 8’nci yılımızı doldurduk. Erzurum insanına hizmet aşkıyla çarpar yüreğimizi ortaya koyduk ve önemli çalışmalara imza attık.

 
Türkiye’nin önünü açmak için gecesini gündüzüne katanlarla, elini taşın altına sokmak için çırpınanlarla birlikte olduk. Erzurum Büyükşehir Belediyesi, bu felsefe ile hayalleri gerçekleştirdi” şeklinde konuştu.
Başkan Küçükler, konuşmasında Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarına da yer verdi. Küçükler, 6 bin yıllık tarihi geçmişe sahip olan Erzurum’un Nazım İmar Planına henüz kavuştuğuna işaret ederek, “Görev başlar başlamaz, yılların hayali olan Doğalgaz sorununu çözdük, vanaları açtık. Erzurum’un 50 yıllık su ihtiyacını giderdik ve Palandöken’in berrak suyunu Erzurum’a taşıdık. Kale, Çifte Minareli Medrese, Rüstem Paşa Bedesteni karanlığa gömülmüştü. Etrafındaki mezbelelikleri yıktık. Belediyecilik tarihinde ilkleri yaptık, Erzurum’u yeşile boğma adına arsa satın aldık. Türkiye’nin ilkleri arasında yer alan Katı atık Depolama tesislerini hizmete soktuk. Tek kuruş arsa payı ödemeden Türkiye’nin ilk 4 katlı yer altı otoparkını inşa ettik. Müstakil otoparkın bulunmadığı Erzurum’a 2 otopark birden kazandırdık” diye konuştu.

 
KÜÇÜKLER, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN HİZMETLERİNİ SIRALADI
Erzurum halkının dev alış veriş merkezleri ile yine bu dönemde tanıştığını anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, “Büyükşehir kuralları yıktı. Her yıl kentimizde sil baştan yapılan asfalt sorununa nokta koyduk. Cumhuriyet Caddesine döktüğümüz asfalt 7’nci kışını geçirdi Allah’a şükür bozulmadı. Bölgenin ilk hayvan barınağı, en büyük mesire alanı, en büyük parkını dönemimizde hayata geçirdik. Altı Köprülü Kavşak, Sütçüler Çarşısı, Hurdacılar ve Galericiler sitesi, Asfalt fabrikası, Doğunun ilk yürüyen merdivenli üst geçidi, 300 Sosyal Konut, İlk yer altı geçidi, Kültür Merkezi, Semt garajı, Taşmağazalar ve Cumhuriyet Caddesi’nin yeniden düzenlenmesi, Kent ormanı, Can Suyu Projesi, 160 yeni çeşme, Sağılıklı yaşam yolları, Kapalı Spor Salonu, Tıbbı Atık Sterilizasyon Merkezi ve İtfaiye Filosu kurduk. Bu şehirde su tahliye kanalı yoktu, onu da tamamladık. Üniversitemize sahip çıktık; bina tahsis ettik. Yaşlılarımızı da düşündük. Cami önlerine alttan ısıtma sistemi döşeyerek kaldırımların buz tutmasını önledik. Toplum merkezi kurduk ve kurs verdiğimiz kişi sayısı 3 bini aştı. Olimpiyat parkı, Aziziye katlı otoparkı, Engelli eğitim Merkezi, Kayak yolunda Spor kompleksi, Mahrukatçılar sitesi, Semt pazarı, Et Entegre tesisi, Kültür yolu Projesi, 2050 konutlu İmar iskan konutları, şu an devam eden projelerimiz arasında. Yeni terminal Binamızı ise 1 ay sonra faaliyete geçiriyoruz” diye konuştu.

 
BAŞKAN KÜÇÜKLER: YOLA ÇOK DAHA BÜYÜK PROJELERLE DEVAM EDECEĞİZ
Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak yola çok daha büyük çalışmalarla devam edeceklerini dile getiren Başkan Küçükler, “Gecemizi gündüzümüze katıp, daha büyük projelere imza atacağız. Evvel Allah, bu mübarek toprağın insanını hak ettiği refah ve mutluluk limanına ulaştıracağız. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Biz yerel yöneticiler olarak istiyoruz ki; alnımızdan dökülen terimizin takdir görsün. Samimiyetimiz alkışlansın. Hizmetlerimizin teşkilatımız tarafından da sahiplenilsin. Ve bunun, gücümüze güç katacağı unutulamasın” ifadelerini kullandı.

 
Başkan Küçükler, bu toplantının belediyenin merkezi idare ile olan ilişkilerinin gelişmesine katkı sunmasını yanı sıra belediyeler arası yardımlaşma ve dayanışmayla yaşanabilir beldeler oluşturulmasına da vesile olacağının altını çizdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.