Anasayfa > Siyaset, Slayt Haber > Yerle yeksan olacaklar

08.04.2014 Sal, 9:02

Yerle yeksan olacaklar

Reklam

Başbakan Erdoğan’dan yerel seçimler, ‘paralel devlet’ ve köşk seçimleri için çarpıcı mesajlar… Erdoğan: Bin 394 belediyenin 821’ini biz kazandık. Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra sorumluluklar farklı olacak. Protokol cumhurbaşkanı değil, terleyen bir cumhurbaşkanı… 

Erdoğan, ‘paralel devlet’ mesajında ise “Haremimize varıncaya kadar iftiralar atıldı. Tabii bunun bir de hesap günü var. O gün gelince hesaplaşacağız. Yerle yeksan olacaklar” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın mesajları şöyle:

 

YEREL SEÇİMLER

 

Türkiye genelinde toplam 1394 belediyenin 821’ini biz kazandık. Bu yüzde 59’a tekabül ediyor.

919 ilçe belediyesinden 560’ı Ak Parti‘de. Bu da yüzde 61 ediyor.

394 belde belediyesinden 213’ü bizde. Yüzde 54’e denk düşüyor.

30 büyükşehir belediyesinden 18’i AK Parti’de. Bu da yüzde 60 ediyor.

51 il merkezinden 32’sini kazandık. Bu da aşağı-yukarı yüzde 63’e denk geliyor.

 

 

 

 

Erdal ŞafakSabah‘taki yazısında Erdoğan’ı en çok mutlu eden illeri de şöyle aktardı: “Ordu.SakaryaKocaeliTokatBayburtDüzceKilisGümüşhane… Buraları tüm ilçeleriyle birlikte aldık.Antalya‘yı geri aldık. Artvin‘i bir ilçe dışında tümüyle kazandık.

Tabii sıfır çektiğimiz yer de var: Tekirdağ… 2015 genel seçimlerinde de iyi bir sonuç alacağımızı gösteriyor… Çünkü Türkiye nüfusunun yüzde 71’i AK Parti’nin yönetimindeki belediyelerde yaşıyor… İşte böyle de bir taban oluştu…”

 

 

 

 

 

KÖŞK SEÇİMİ: TERLEYEN, KOŞTURAN CUMHURBAŞKANI

 

Cumhurbaşkanı’nı ilk kez halk seçecek. Bu bakımdan önemli. Anayasa, Cumhurbaşkanı’nı yürütmenin başı olarak görüyor. Bu seçimden sonra sorumluluklar daha da farklı olacak. Protokol cumhurbaşkanı değil, terleyen, koşan, koşturan cumhurbaşkanı… Son zamanlarda muhalefet saflarından ‘Sivil Cumhurbaşkanı seçilmeli’ gibi ifadeler yükselmeye başladı. Ne demek ‘Sivil Cumhurbaşkanı’? Partilerin adayları sivil değil mi? Ama meramları başka. Onlar ‘Sivil’ derkenAhmet Necdet Sezer emsalini kastediyorlar. Çünkü onların gözünde rahmetli Turgut Özal da, hatta Süleyman Demirel de sivil değil.”

 

 

 

 

 

Seçim sonuçları İslam dünyasında da umutların yeniden yeşermesini sağladı. Gelen mesajlar öyle. Biliyorsunuz, başta Mısır ve Suriye olmak üzere İslam ülkelerinde bir umutsuzluk rüzgârı esmeye başlamıştı.

30 Mart’ta oluşan ittifaka rağmen, halkın sağduyusu sayesinde farklı bir tablo ortaya çıktı.

Ama kirli işbirliği, kara kampanya bundan sonra da sürecek. Elbette tedbirlerimizi alacağız.

Bizim ‘Ubudiyetimiz’ (Not: Kulluk) Kur’an’a dayanır. Biz Allah’a ve Resul’üne itaatten başkasını bilmeyiz. Bir kula kulluk etmeye kalkışmak, bize ters gelir. Pensilvanya, şu, bu… Allah korusun.

 

 

 

 

 

KAÇIYORLAR, DAHA DA KAÇACAKLAR

 

Miraç, rüyalar, Peygamber’i kamyonete bindirmeye kalkışmalar, saçmasapan şeyler… Bir şeyler yapmak zorundayız. Çünkü ümmet parçalanıyor, aileler dağılıyor. ‘şunu yapmazsan boşarım’ noktasına gelen aileler var. ‘Ben bir anda kesip atamam’ diyen hanımlar var. Behey hanım, senin beynin, aklın, idrakin yok mu?

Bu komplolar 17 Aralık’ta başlamadı. Onun öncesinde Gezi eylemleri var. Onun öncesinde Anayasa referandumunun ardından yargıda oluşan yapı var. Anayasa Mahkemesi önünde gözü kapalı bir kadın heykeli var. Ama bu(nlar) öyle değil. O yüzden neleri var, neleri yoksa inceleniyor.

Eskiden hakaret davalarında lehimize karar verenler şimdi aleyhte karar alıyorlar. Alt mahkeme bize hak veriyor, yukarıdan ‘Hakaret değil, ağır eleştiri’ gerekçesiyle dönüyor.

Medyaya da sindirme davaları açıyorlar. Gazetelere tazminat davaları, kanallara yayın durdurma cezaları…

Bakın; Güneydoğu‘da bazı yerlerde BDP’ye tahminlerin çok üstünde oy çıktı. Çünkü, Paralel Yapı ve işbirlikçileri ‘AK Parti dışında hangisi kuvvetliyse ona verin’ dediler.

Rehavete kapılmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Takiye, yalan, yenir-yutulur olmayan iftiralar. Haremimize varıncaya kadar iftiralar atıldı. Tabii bunun bir de hesap günü var. O gün gelince hesaplaşacağız. Yerleyeksan olacaklar. Zaten kaçan kaçana… Pensilvanya’ya, New York‘a,Brüksel‘e… Daha da kaçacaklar.

 

 

 

 

 

TWITTER KONUSU

 

Twitter konusunda maalesef kendi arkadaşlarımla bile aynı çizgide olamadık. ‘Özgürlük’ diyorlar. Değil, ticaret. Çünkü hepsi ticari şirket, hepsi ürünlerini pazarlıyorlar. Anayasa Mahkemesi verdiği kararla yasaları ters-yüz etti. İnsan ‘Anayasa Mahkemesi’nde de mi Paralel Yapı var’ diye düşünüyor. ABD de onların avukatlığına soyundu.

Twitter, FacebookYoutube… Bunların hepsi ayrıca vergi hırsızı. Ama peşlerini bırakmayacağız. Hepsinin Türkiye’de vergi ödemeleri gerekiyor.”

 

Kaynak: Sabah

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.