Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Yerlikaya Bulutlar’ın konuğuydu

31.08.2012 Cum, 15:23

Reklam

Erzurum da bulunan Ak Parti Eski Milletvekili ve Milli Güreşçi Hamza Yerlikaya, Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutları ziyaret etti.

 
Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Hamza Yerlikaya ile birlikte davetlilere Erzurum Şehitler Parkın da akşam yemeği verdi. Yemeğe Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu, Palandöken Belediyespor Kulüp Başkanı ve Başkan Yardımcısı Zafer Bülent Engin, Karayolları 12 Bölge Müdürü Şenol Altınok, Güreş İl Temsilcisi Selami Topaloğlu,Yolspor Kulübü Başkanı Gökhan Sabri Genç,Palandöken Belediyesi Güreş Takımı Antrenörü İlhami Topaloğlu ve Yaşar Sefil ile birlikte diğer davetliler katıldı.

 

 
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, şampiyon bir güreşçiyi ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Hamza Yerlikaya başarılı sporculuğunun yanı sıra dünyada ve Türkiye’de kişiliği ile herkes tarafından takdir gören bir güreşçimizdir. Katıldığı bütün müsabakalarda başarılı sonuçlar alarak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmiş ve bayrağımızı göndere defalarca çektirmiştir. Spor hayatı boyunca da çalışkanlığı, disiplini ile herkesin takdirini kazanmış örnek sporcularımızdandır. Bundan sonra sıra Türk Güreşine sporcu olarak değil ‘abi’ olarak hizmet etmeye gelmiştir. Çünkü gençlerimizin hem ahlaki hem de mesleki anlamında Hamza Yerlikaya’dan öğreneceği çok şey vardır” dedi.

 

 
YERLİKAYA GÜREŞE KATKILARINDAN DOLAYI BULUTLARA TEŞEKKÜR ETTİ
Milli Güreşçi Hamza Yerlikaya ise görevi devraldıktan bu yana ata sporu güreşe katkılarından dolayı Başkan Bulutlara teşekkür ederek, “Belediye Başkanımız göreve geldikten sonra Erzurum’un ve Bölgenin güreşte kaderini değiştirtmiştir. Çünkü Palandöken Belediyesi Güreş Takımı 1. Ligde mücadele ediyor. Hem şehri hem de bölgesini temsil ediyor. Güreş Takımı kurarak birçok gencimizin eğitim almalarını sağlamışlardır. Başkanımız 500 kişilik bir kapalı spor salonu inşa ettiriyor buda çok güzel bir gelişme gençlerimize tesis kurarak eğitimlerini sportif faaliyetlerini birlikte yapmalarını sağlaması güzel bir davranıştır. Kurduğu tesis birçok kulübümüzde yok derecek kadar güzellikte olacak. İnşallah buralardan yetişen birçok güreşçimizi er meydanlarında görürüz. Bunun için gerekli olan tüm altyapıyı gördüğüm kadarıyla Sayın Başkanımız Orhan Bulutlar hazırlamış durumda. Güreşe katkılarından dolayı kendilerine tekrar sonsuz teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.