Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > Yılmaz Kuran Kursu’nu ziyaret etti

31.07.2012 Sal, 16:21

Reklam

TBMM’nin tatile girmesinden sonra Erzurum’a gelen AK Parti Erzurum Milletvekili Adnan Yılmaz Erzurum’daki gezi ve incelemelerini sürdürüyor. Milletvekili Yılmaz, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut ve AK Parti İl Başkan Yardımcısı Tünay Şenocak ile birlikte Erzurum’da göreve başlayan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş ve Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü İsmail Kobal’a hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundu.

 
Daha sonra Yenişehir Kız Kur’an Kursuna giden Yılmaz, burada kurs görevlileri ve öğrencilerle bir süre sohbet etti. Kur’an kursu öğrencilerinden Elif Sürmeli, Başbakan için yazdığı şiiri Yılmaz’a vererek Başbakana iletmesini istedi.

 
Adnan Yılmaz burada yaptığı açıklamada, “Burası bizim, gözümüz, kulağımız, elimiz her şeyimizdir. Dün burada katıldığım iftar yemeğinde kur-an kursunun sadece Erzurum’a hizmet vermediğini öğrendim. Bu kur-an kursuna çevre illerden hatta Kırgızistan’dan kız evlatlarımız gelip eğitim görüyormuş. Biz bugünden itibaren kur-an kurslarımızın ne sıkıntısı varsa çözümü için daha da çok çalışacağız.” dedi.

 
Kurs Müdürü Arslan Yağan ise “Kursumuz da bu zamana kadar 4 bin öğrenciye hizmet verdik. Yaklaşık olarak 14 ilden öğrencimiz var. Kursumuz da Ağrı, Bingöl, Artvin, Kars ve daha birçok ilden kız öğrenciler gelip eğitim görüyor. Ayrıca şuan yurdumuzda 4 tane Kırgızistanlı öğrencimiz de var. Toplam 10 Kırgızistanlı öğrencimiz vardı. Ama 6 tanesi eğitimini tamamlayıp ülkelerine geri döndü. Öğrendiğimiz kadarıyla burada eğitim aldıkları sistemi kendi ülkelerinde devam ettiriyorlar. Biz burada elimizden gelen hizmetin en iyisini vermeye çalışıyoruz.“ şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.