Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Yönetimler > Yozgat Sevdalıları Sorgun’da Buluştu

04.11.2015 Çar, 13:01

Yozgat Sevdalıları Sorgun’da Buluştu

Reklam

Ankara’da çeşitli bakanlıklarda görev yapan Yozgatlıların oluşturduğu, Yozgat Sevdalıları Fikir ve Proje Kulübü ilk toplantısını Sorgun’da yaptı.

Termal tesislerde gerçekleştirilen toplantıya Mili Eğitim Bakanlığı, İş-Kur, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Ankara Sanayi Odası, Ankara Kalkınma Ajansı temsilcileri, Ankara dan daire başkanları düzeyindeki bürokratların yanı sıra, Yozgat milletvekilleri Abdulkadir Akgül ve Ertuğrul Soysal, Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Çayıralan Belediye Başkanı Yasin Şahiner, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci ve STK temsilcileri katıldı.

Organizasyon Başkan Yardımcısı Doç. Dr. İbrahim Erdoğan yaptığı açıklamada, Yozgat’ı, Anadolu’nun parlayan bir yıldızı haline getirmek için çalışmaya başladıklarını ifade ederek “Bu fikir ve proje kulübü üyeleri, Ankara’da her ay toplantı düzenleyerek, Orta Anadolu Kalkınma Ajanslarına projeler sunacak. Böylelikle kalkınma ajansından Yozgat’ın alacağı payın yükseltilmesine çalışacağız. Ayrıca Resmi Kurum ve kuruluşlarımızın yatırım programlarında, Yozgat’ımıza öncelik verilmesi için çalışmalar yapacağız. Zaman zaman da değerli Yozgat milletvekilleri ile bir araya gelerek, geliştirdiğimiz projeleri sunacağız” dedi.

Yozgat milletvekilleri Akgül ve Soysal’da yaptıkları konuşmalarda, bu oluşumu destekleyeceklerini ve oluşturacakları fikir ve projeleri takip edeceklerini belirtiler. Toplantı sonrasında programa katılan katılımcılar, küçük gruplar halinde çalıştay yaptılar.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.