Anasayfa > Ana Manşet, Bölge > Yük trenine bombalı saldırı

02.09.2012 Paz, 19:25

Reklam

Erzincan Kemah ilçesinde bir yük treninin geçişi sırasında meydana gelen patlamada, can kaybı yaşanmazken bazı vagonların raydan çıktığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Erzincan-Kemah demiryolunun 35 kilometresinde Acemoğlu mevkiinde raylara döşenen patlayıcı, saat 21.40 sıralarında, Divriği-Erzincan seferini yapan kömür yüklü 44842 sayılı yük treninin geçişi sırasında patlatıldı. Olayda can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, patlama sonucu yük treninin bazı vagonları raydan çıktı.

 

 

Bölgeye sevk edilen güvenlik güçleri, olay yerinde önlem alırken Erzincan Sivas arası demiryolunun sabah saatlerinde yapılacak olan çalışma sonrası ulaşıma açılacağı öğrenildi.

 

 

Erzurum’dan Doğu Ekspresi ile yola çıkan ve Erzincan Garı’na ulaşan 200 kişi ise tren yolunun ulaşıma kapanması nedeniyle Sivas”a otobüslerle gönderildi.

 

 

Olayla ilgili olarak bir açıklama yapan Devlet Demir Yolları Genel Müdür Yardımcısı İsa Apaydın, “Alp ve Kemah arasında oluşan hadiseden dolayı yolumuz kapalı. Erzincan”a ulaşan Doğu Ekspresi yolcularını karayolu ile Sivas’a ulaştıracağız” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.