Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Türkiye, Yaşam > Zonguldak’ta korkunç iddia

31.07.2014 Per, 9:54

Reklam

 

 

 

hamile kadn 2

 

 

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kocası tarafından sokağa atıldığı iddia edilen 9 aylık hamile kadın ağabeyi tarafından hastaneye kaldırıldı.

Olay önceki gece Kepez Mahallesi İlyas Karaca Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre 9 aylık hamile olan Y.Ö. (32) ile kocası S.Ö. (35) bilinmeye bir nedenle tartıştılar. Yine iddiaya göre tartışma sırasında S.Ö. 9 aylık hamile karısını kolundan tutup sokağa attı. Ağabeyini arayan hamile kadın durumu anlattı. Kısa sürede kız kardeşinin yaşadığı evin önüne gelen ağabeyi kendisini sokakta baygın vaziyette buldu. Ağabey kız kardeşini özel aracıyla en yakındaki özel bir hastaneye getirdi. Burada ilk tedavisi yapılan kadın yakınları tarafından daha iyi bir hastaneye kaldırılmak istendi. Y.Ö.’nün ağabeyi kız kardeşini özel aracıyla başka bir hastaneye götürmek istedi. Tekerlekli sandalye ile dışarı çıkartılan kadının özel araçla başka bir hastaneye götürülmesine polis müsaade etmeyince, hamile kadın yeniden acil servise yatırıldı. Bu sırada hamile kadının ağabeyi ile damadın yakınları arasında tartışma çıktı. Öfkeli ağabey “Bu kız 9 aylık hamile. Bu nasıl bir vicdan. Bu nasıl insanlık? Bunu bir hayvan yapmaz” diyerek kız kardeşinin kocasına tepki gösterdi.

Özel hastanedeki tedavi imkanlarını yetersiz bulan ağabey kız kardeşinin daha donanımlı bir hastaneye sevk edilmesinde ısrar edince 112’ye haber verildi. Y.Ö. sedyeye alınarak hastane önünde bekleyen ambulansa bindirildi. Acı içerisinde çığlık atan hamile kadına ambulansın içerisinde ebe ve hemşireler müdahale ederek sakinleştirmeye çalıştı. Özel hastaneden Zonguldak Bülent Ecevit Hastanesi’ne kaldırılan talihsiz kadın, bir süre burada kaldıktan sonra Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Sinir krizi geçirdiği öğrenilen hamile kadın ile karnındaki bebeğinin hayati tehlikesi bulunmazken, hastanede bir süre daha müşahede altında tutulacağı öğrenildi. Hamile kadın psikolojik olarak hazır olmadığı için polise henüz ifade veremedi.

9 aylık hamile kadının kocası S.Ö.’nün olaydan sonra başka bir ile gittiği ve karakola ifade vermeye ise olayın üzerinden 2 gün sonra geldiği öğrenildi. S.Ö.’nün yakınlarına karısını dövmediğini ve sokağa atmadığını, tartışma sırasında sinirlenerek dışarı çıktığını söylediği ifade edildi.

Polis olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.