Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Türkiye > ‘1 iflas, 2 iflas, 3, yerinde saymak’

03.01.2013 Per, 11:20

‘1 iflas, 2 iflas, 3, yerinde saymak’

Reklam

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, aileye yönelik her saldırıyı doğrudan insanlığa bir saldırı gördüklerini belirterek, bu konuda hiçbir müsamaha gösterilmediğini söyledi.

 

Erdoğan, reformların temelinde de bu anlayışın var olduğunu ifade etti. Rixos Otel’deki Uluslararası Aile ve Sosyal Politikalar Zirvesi’ne katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2012’nin bölgede sorunların, terörün, çatışmanın, yoksulluğun konuşulduğu bir yıl olduğunu dile getirerek, 2013’ün barışın yılı olması temennisinde bulundu.

 

 

Başbakan Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in de hazır bulunduğu toplantıda; tarih boyu ailenin işlevsiz hale getirilmesi için girişimler olduğunu ancak bunların başarısız kaldığını vurguladı.

 

 

Ailenin toplumun en temel şartı olduğunun altını çizen Erdoğan, özünü, maneviyatını koruyan bir ailenin insanlık ve istikbal için bir teminat olduğunu söyledi. “Aile var oldukça devlet var olacak, sağlıklı nesiller var olacak.” diyen Erdoğan, “Aileye yönelik her saldırıyı doğrudan insanlığa bir saldırı görüyor, hiçbir müsamaha göstermiyoruz. Reformların temelinde bu anlayış vardır.” dedi. En az üç çocukla beraber güçlü ailenin olacağını dile getiren Erdoğan, “Bir çocuk iflas, iki çocuk iflas, üç çocuk yerinde saymak.” şeklinde konuştu.

 

 

Dinamik ve genç nüfusa ihtiyaç bulunduğunu belirten Erdoğan, bunun yolunun üç çocuktan geçtiğini belirterek, bunun var edilmesi gerektiğini söyledi. Nüfusun yaşlanmaya başladığını anlatan Erdoğan, ailelere seslenerek, “Bu hassasiyetimizi lütfen hafife almayın.” dedi.

 

 

Kadın istihdamının artması, sosyal ekonomik alanda çok daha fazla söz sahibi olması için engellerin kaldırıldığını anlatan Erdoğan, kadınlara yönelik yeni başlatılan projeden faydalananların sayısının 225 bine ulaştığını ifade etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.