Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > 10 lira harçlık alamadı, intihara kalkıştı

01.03.2013 Cum, 10:51

10 lira harçlık alamadı, intihara kalkıştı

Reklam

AHMET AKBUĞA
ERZURUM (İHA) –

 

Erzurum’da babasından 10 TL harçlık alamadığı için bunalıma girdiği öne sürülen Afganistan uyruklu lise 1. sınıf öğrencisi genç kız, üst geçitten atlayarak intihara kalkıştı.

 
Olay, dün saat 15.30 sıralarında Erzurum-Kars Güney Çevreyolu üzerindeki üst geçitte meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, ailesiyle birlikte sığınmacı olarak Erzurum’da yaşayan ve Atatürk Lisesi 1. sınıfında okuyan F.R. (16) adlı genç kız, Yetiştirme Yurdu önündeki üst geçitten yaklaşık 8 metre yükseklikten aşağı atladı. Seyir halindeki cip sürücüsünün dikkati sayesinde ezilmekten son anda kurtulan genç kız, acı içinde kaldı. Ambulansla Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan F.R.’nin iki ayağında ve omurgasında kırıklar tespit edildi. Kızlarının intihar girişiminde bulunduğunu öğrenen baba Sadık R. (39) ve anne Maryam R. (36) hastaneye koştu. Bir görgü tanığı, kızın bir süre köprünün üstünde ağladığını, daha sonra ani bir kararla cipin önüne atladığını söyledi.

 
Kızı F.R. ile ailevi sorunlar ve parasızlık yüzünden tartıştıklarını söyleyen Sadık R. ise, “Birleşmiş Milletler bizi Erzurum’a gönderdi. Eşim ve 3’ü kız 4 çocuğumla birlikte Erzurum’da kalıyoruz. Hepimiz şu an büyük sorunlar yaşıyoruz. Çocukların hepsi bunalımda, ölmek istiyorlar. Burada durumumuz iyi değil. Çocuklarımız 5 lira, 10 lira için birbiriyle tartışıyor. Kavga ediyor. F. de para veremediğimiz için canına kıymak istedi. Hepimizin psikolojisi bozuk” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.