Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yaşam > 13 öğrenciyi darp ettiği iddia edildi

24.11.2012 Cts, 6:24

13 öğrenciyi darp ettiği iddia edildi

Reklam

Palandöken ilçesinde Kazım Karabekir Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde okul müdürünün bir sınıfın 13 öğrencisini darp ettiği iddia edildi. Palandöken Kaymakamlığı olayla ilgili inceleme başlattı.

 

Kazım Karabekir Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi 13 öğrenci, okul müdürü Ş.A. tarafından darp edildikleri iddiasıyla Palandöken Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Hastaneden darp edildiklerine dair rapor alan öğrencilerden 7’si okul müdürü Ş.A hakkında Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü’ne şikayette bulundu.

 

 

         Palandöken Kaymakam Vekili Ahmet Katırcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, darp iddiaları üzerine ilçe milli eğitim müdürlüğüne konuyla ilgili araştırma yapılması için talimat verildiğini söyledi. Katırcı, yaptıkları araştırmada okul müdürünün öğrencilerle sabah saatlerinde yaptığı konuşmanın ardından darp iddiasının gündeme geldiğini belirterek, şunları kaydetti:

 

 

”Bize intikal etmiş resmi bir şikayet veya herhangi bir başvuru yok. Ancak sabah saatlerinde okul müdürünün öğrencileri darp ettiği yönünde bir duyum aldık. Yaptığımız araştırmada okul müdürümüz öğrencilerle, dersler ve okuldaki devamsızlık konularıyla ilgili olarak bir görüşme yapmış. Bazı öğrenciler okul müdürümüzün sabah yaptığı konuşmanın ardından ‘Okul müdürümüz bizi dövdü’ iddiasında bulunmuş. Ardından öğrenci velisi olduğunu belirten bir kadın, ilçe milli eğitim müdürlüğünü arayarak okul müdürü tarafından öğrencisinin dövüldüğünü iddia etmiş. Telefon görüşmesi ihbar kabul edildi. İlgili birime talimat verildi. Bu konuda gerekli inceleme başlatıldı.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.