Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Türkiye > 13 yaşında katil oldu

09.08.2012 Per, 1:35

Reklam

PENDİK’te, aralarında husumet bulunan iki ailenin çocukları arasında meydana gelen bıçaklı kavgada 13 yaşındaki M.C.Ö., 20 yaşındaki Sezer Soysal’ı kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alındı.

M.C.Ö’nün ile eline bıçak veİddialara göre, bir parkta dün akşam saat 21.00 sıralarında 13 yaşındaki M.C.Ö ile uzaktan akrabası olan Sezer Soysal (20) kavgaya tutuştu.  M.C.Ö. ile Sezer Soysal’ın annelerinin de birkaç gün önce kavga ettikleri ve aileler arasında husumet bulunduğu ileri sürüldü. Olayı gören mahalle sakinlerinin iddialarına göre, dayak yiyerek eve gelen M.C.Ö.’nün annesi Sevilay Ö., eline bıçak vererek oğlunu tekrar kavga ettiği gencin yanına gönderdi. M.C.Ö., elindeki bıçağı Sezer Soysal’ın koltuk altından kalbine sapladı. Ağır yaralanan ve aşırı kan kaybeden Sezer Soysal, kavgayı gören mahalle sakinleri tarafından yakındaki bir tıp merkezine kaldırıldı. Soysal burada yapılan ilk müdahalenin ardından Pendik Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak Sezer Soysal, burada doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybettirerek cinayete azmettirdiği ileri sürülen annesi de gözaltında.

 

Mahalle sakinlerinin haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, evine giderek ağlayan M.C.Ö ile onu cinayete azmettirdiği iddia edilen annesi Sevilay Ö.’yü gözaltına aldı. Anne ile oğlu emniyet müdürlüğündeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pendik Adliyesi’ne sevkedildi. Adliyeye sevkedilirken çekim yapan basın mensuplarını görünce yüzünü kapatmaya çalışan Sevilay Ö., polis otosuna bindirildiği sırada ağladı. Üzerine polis yeleği giydirilen 13 yaşındaki cinayet zanlısı M.C.Ö. de polislerin eşliğinde başka bir ekip otosuna bindirilerek adliyeye götürüldü.

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.