Anasayfa > Bölge, Slayt Haber > 14 PKK’lı öldürüldü

03.10.2012 Çar, 7:22

Reklam

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinin Irak sınır kesiminde önceki gün başlatılan ve dün de sürdürülen operasyonlarda 2’si kadın 12 PKK’lı ölü ele geçirildi.

 
Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamada, güvenlik ve huzuru sağlamakla görevli güvenlik güçlerinin PKK’ya karşı 1 Ekim tarihinde Şemdinli İlçesi’nin kırsal kesiminde kapsamlı operasyon başlatıldığı belirtildi. Açıklamada, şu bilgilere yer verildi: “Operasyonun ikinci gününde Irak sınırından Türkiye’ye giriş hazırlığındaki bölücü terör örgütü mensupları ile temas sağlanmıştır. Güvenlik kuvvetlerimizin ’Teslim ol’ çağrılarına ateşle karılık verilmesi üzerine gece çatışmabaşlamış, 2’si kadın 12 terörist etkisiz hale getirildiği operasyonda 1 adet Doçka markauçaksavar, 1 adet BKC marka makineli tüfek 4 Kalaşnikof tüfek, bu silahlara ve RPG roketatarsilahına ait çok sayıda mühimmat ele geçirilmiştir. Ayrıca teröristlere ait bölgede 2 sığınak ve hayati malzemeler usulüne uygun imha edilmiştir.”

 
Mardin Valiliği’nden yapılan açıklamada ise, Kızıltepe’nin Şenyurt Beldesi’nde önceki gece 03.00 sıralarında Suriye’den bir grup PKK’lının Türkiye’ye sızmak istediği belirtildi. Açıklamada, “Açılan ateşe  güvenlik kuvvetlerinin karşılık vermeleri neticesinde 2 terörist etkisiz hale getirildiği, 1 teröristin de yaralandığı duyumu alınmıştır” denildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.