Anasayfa > 3. Sayfa Haberi Alt, Asayiş > 14 Yaşında 28 Suç Kaydı Var

22.11.2015 Paz, 12:24

14 Yaşında 28 Suç Kaydı Var

Reklam

Adana’da art arda 5 kapkaç olayına karışarak içinde toplam 22 bin lira bulunan çantaları çaldığı ileri sürülerek tutuklanan 14 yaşındaki çocuğun 28 suç kaydı olduğu ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Seyhan ilçesi Hürriyet Mahallesi’nde meydana gelen olayda, 1 saat içinde Suriye uyruklu 3 kişinin çantası kapkaç yöntemiyle çalındı. Bir süre sonra 1’i Suriye uyruklu 2 kişinin çantası kapkaç yöntemiyle alındı. Bu olayların ardından polis, kapkaç olayını gerçekleştirenleri yakalamak için çalışma başlattı. Polis, 5 vatandaş ile yaptığı görüşmede kapkaççıların motosikletli ve iki kişi olduğunu, yaşlarının küçük olduğunu belirledi.

5 kişinin içinde toplam 22 bin lira bulunan çantalarını gasp eden çocuklar, en çok zararı Halep’ten savaştan kaçarak Adana’ya gelen Fedve Aryen (45) isimli kadına verdi. Suriyeli kadının 20 bin 800 lira para bulunan çantasını kapkaççılara kaptırdığı öğrenildi.

Polis yaptığı araştırmada B.A. (14) ile Ö.B’yi (15) gözaltına aldı. Yaşı küçük olan zanlılar, çocuk şube müdürlüğüne sevk edildi. Yapılan incelemede kapkaç yöntemiyle çalınan bir çantada B.A.’nın parmak izine rastlandı. Müştekiler de zanlıları teşhis etti. B.A. motosiklet üzerinde giderken çantayı kendisinin kapkaç yöntemiyle aldığını, daha sonra parayı büyüklere verdiğini ileri sürdü. Çocuklar ifadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan iki çocuk zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“14 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN YAŞININ İKİ KATI SUÇ KAYDI VAR”

Tutuklanan 14 yaşındaki çocuğun 28 suç kaydı olduğu ortaya çıktı. Çocuğun 28 suç kaydından çoğunun hırsızlık olduğu bunun yanı sıra kapkaç, yankesicilik ve uyuşturucu kullanmak gibi suçlardan da kaydı olduğu öğrenildi. Daha önce onlarca kez polis tarafından yakalanan ancak yaşı küçük olduğu için savcılıktan serbest kalan çocuk, son 5 kapkaç olayında müştekilerin zanlıyı teşhis etmesi ve bir çantada parmak izinin çıkmasından dolayı mahkemece tutuklandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.