Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Nurhan Abi’yi kaybettik

13.11.2012 Sal, 7:39

Reklam

ERZURUM’un Milli Eğitim’deki simge isimlerinden Cahire ve Cemil Güneş’in oğlu Nurhan Güneş, iş gezisi için gittiği Malezya’da yaşama veda etti.

 

Kültür Kurumu İlkokulu’nun ün salan emekli müdürü Müdürü Cemil Güneş ve emekli öğretmen Cahide Güneş’in oğlu, Prof. Dr. Özdemir Akmut, Melahat ve Zambak Akmut hocaların yeğeni, Türkiye’nin önemli makine imalat Sanayicilerinden İstanbul’daki Günak firmasının sahibi Makina Yüksek Mühendisi Nurhan Güneş, bir iş gezisi için gittiği Malezya’da ani bir rahatsızlık geçirdi ve vefat etti. Nurhan Güneş’in cenazesi, Malezya’dan getirildikten sonra İstanbul’da toprağa verilecek.

 

1965 yılında Erzurum Lisesini beraber bitirdiklerini anımsatan Erzurumlu İşadamı Yılmaz Kuşkay, “Erzurum Lisesini beraber bitirdik. Erzurum Lisesi 6 Fen A’nın çok başarılı öğrencilerinden biriydi. Biz bir grup Enver Cahit Nurhat ,Volkan Karabağ ve Togay Gedikoğlu ile Ortadoğu Üniversitesi’ne Nurhan da Necati Müftigil, Bülent Akkök ve İsmet Kartal ile İstanbul Teknik Üniversitesine girdi. Bilahare İTÜ’yü bitirip Makina Yüksek Mühendisi oldu. Erzurum’un İstanbul’da ki yüz aklarından biriydi. Nurhan asil ,mütevazi ,ve alçak gönüllü idi. Dürüstlükten şaşmadı. Sınıf arkadaşım ve büyük bir insan olan Nurhan Güneş’i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.