Anasayfa > Ana Manşet, Yaşam > 17 acıklı arama

13.12.2012 Per, 7:35

Reklam

GAZİOSMANPAŞA’da, önceki gün DHKP-C’li Nurgül Acar’ın düzenlediği saldırıda şehit olan polis memuru Mücahit Daştan’ın eşi Ayten Daştan’ın, saldırının televizyonlardan duyurulmaya başlanmasından sonra eşini 17 kez aradığı, ancak polislerin telefonu açarak kara haberi veremediği ortaya çıktı.

 

Öte yandan, şehit düşen polis memuru Mücahit Daştan’ın cenazesi uçakla memleketi Erzurum’a getirildi. Erzurum Havalimanı’nda karşılama töreni düzenlenirken, şehit babası Hayrettin Daştan, yetkililere seslenerek, “Baş dururken ayağı kesmenin anlamı yok. Haklılarsa haklarını versinler, haksızsalar cezalarını versinler” dedi.

 

 

Şehidin cenazesi İstanbul’dan uçakla Erzurum’a getirildi. Erzurum Havalimanı’nda şehidin cenazesini Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Kolordu Komutanı Korgeneral Kamil Başoğlu, çok sayıda şehidin yakını, emniyet yetkilileri ve askeri erkan karışladı. Uçaktan indirilen şehidin cenazesi polis mangasının omuzlarında cenaze aracına taşındı. Daha sonra cenaze şehidin ilçesi Tortum’a doğru hareket etti.
Şehidin yakınları Erzurum Havalimanı’nda gözyaşlarına boğularak sinir krizi geçirirken, şehidin annesi Halime Daştan, “Herkes var bir sen yoksun” diyerek feryat etti. Şehidin babası Hayrettin Daştan, yetkililere seslenerek, “Baş dururken ayağı kesmenin anlamı yok. Haklılarsa haklarını versinler, haksızsalar cezalarını versinler” dedi. Askerimizi, polisimizi, evlatlarımızı çarpıştırmanın anlamı yok” diye konuştu.
Şehidin eşi Aydan Daştan, ayakta durmakta güçlük çekerken yakınları teskin etmeye çalıştı.
Şehidin dünyalar güzeli 2 yaşındaki kızı Elif Su ise, olan bitenden habersiz kalabalığı manalı manalı dayısının kucağında izledi.
Bugün Tortum Devlet Hastanesi morgunda kalacak olan şehidin cenazesi yarın öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Esendurak köyünde toprağa verilecek.

 

 

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

ceci

Anayasanın, ceza kanunlarının genleriyle oynayıp ihanetin cezası idamı kaldıran AKP sizin sayenizde nasılsa af çıkar birşey olmaz anlayışı ile dağda, bayırda ve şehir merkezlerinde hatta ve hatta hain aponun yandaşları mecliste her suçu işleyecek kadar cesaret gösterip asker, polis, vatandaş demeden katliam yapıyor sizlerde susuyorsunuz, ey akp kimin taşeronusunuz. Dağda pis eşkiya pkk leşlerini getirip kamu araçlarıyla taşınmasına ve paçavralarını kamu araçlarına asmaya, asil TÜRK BAYRAĞINI indirecek cesareti veriyorsunuz. UNUTMAYIN BİR DÖNEMİN KRALLARI OLAN 12 EYLÜL NASIL YARGILANDIYSA GÜN GELECEK BU YANLIŞLARA VE GÖZ YUMMALARA SİZDE HESAP VERECEKSİNİZ. BU MİLLET SUSUYORSA KORKUDAN DEĞİL MİLLİ DEVLETE OLAN SAYGISINDANDIR. BU ŞEHİTLERİN TAMAMININ VEBALİ SİZİN OMUZLARINIZDA. DÜNYADA ASİL TÜRK MİLLETİNE HUZURU MAHŞERDE İLAHİ ADALETE NASIL HESAP VERECEKSİNİZ. İÇİMİZİN YANGININA BENZİN DÖKMEYİN YETER. On yıldır iktidardasınız, sizden önceki ve sonraki Şehit sayısına bakın. Hatta çok rahat şehir merkezlerinde cinayet işleyecek kadar cesaret verdiniz.

13.12.2012, 13:12