Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > 17 Ekim astsubaylar günü

28.10.2012 Paz, 23:54

Reklam

Türkiye’de 89 şubeye sahip olan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği 17 Ekim tarihini Dünya Astsubaylar Günü olarak kutlama kararı aldı.

Birlikte Türkiye’yiz sloganı ile festival havasında kutlanmaya başlanan etkinlikte dünyanın her yerinden astsubaylar biraraya geldi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde astsubay olarak yıllarca görev yaptıktan sonra  emekli olan Yüksel Binici,Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği‘nin (TEMAD) kuruluş günü olan 17 Ekim 1984 tarihini Dünya Astsubaylar Günü olarak kutlamaya kararlaştırdı.

 

 

Dernek verilerine göre, Türkiye’de yaklaşık 97 bin çalışan ve  127 bin emekli astsubay bulunuyor. Aileleri ile birlikte bu sayı 1 milyon kişiyi buluyor. Bu yıldan itibaren 17 Ekim, Dünya Astsubaylar Günü‘nü olarak uluslararası boyutta kutlandı. Dernek bu özel günde gerçekleştirilecek farklı ve beraberlik mesajı veren programlarla hem moral vermeyi ,hem de tüm kesimleri bu etkinlikte buluşturmayı amaçladı.

 

Dünyada ilk kez gerçekleştirilecek ve 4 gün süren program için Kocaeli Gölcük’te emekli astsubaylar start verdi. Gölcük TEMAD Şubesi ilk gün yaptığı etkinliğe Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Özok, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan emekli astsubaylar gününü kutlamak için biraraya geldi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.