Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Türkiye, Yaşam > 19 Günlük Yaşam Savaşını Kaybeden Polis Memuru Memleketine Uğurlandı

23.11.2015 Pts, 11:24

19 Günlük Yaşam Savaşını Kaybeden Polis Memuru Memleketine Uğurlandı

Reklam

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde, 5 Kasım’da teröristlerle girdiği çatışmanın ardından ağır yaralanan ve 19 gün kaldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olan polis memuru Enis Kırımlı, düzenlenen törenle memleketine uğurlandı.

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde, 5 Kasım 2015’te teröristlerce girdikleri çatışmanın ardından yaralanarak hastaneye kaldırılan 26 yaşındaki Enis Kırımlı, 19 gün tedavi gördüğü hastanede dün yapılan tüm müdahalenin ardından kurtarılamayarak şehit oldu. Şehit polis memuru için Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. Törene Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Tören şehit polis memuru Enis Kırımlı’nın cenazesinin ambulanstan alınarak kalafata taşınmasıyla başladı. Şehit polis Enis Kırımlı’nın öz geçmişinin okunmasının ardından Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan bir konuşma yaptı. Taşdan, “Enis Kırımlı, vatandaşların can ve mal güvenliğine zarar veren hainlere yönelik yapılan operasyonlarda yaralanmış ve tedavisi sürerken şehit olmuştur. Herkes şunu çok iyi bilmelidir ki, bu topraklar üzerinde yaşayan hainler, hiçbir zaman kendi emellerine asla ulaşamayacaklardır. Tarih boyunca hainlik eden diğer unsurlar gibi silinip gideceklerdir. O hanilerin ne kadar kötü emelleri varsa, o emelleri boşa çıkaracak binlerce Enis vardır. Enis kardeşim, vatanın, milletin ve bayrağın uğruna hayatını hiçe sayarak girdiğin silahlı çatışma sonucu yaralandın ve 19 günlük tedavi sürecinden sonra şehadet şerbetini içtin. Umarım erişmiş olduğun şehadet mertebesinde bizlere de şefaatçi olursun. Vatanı uğruna canlarını seve seve feda eden şehitlerimizi bir kez daha yad eder, Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve meslektaşlarıma sabırlar dilerim. Ruhu şad olsun” dedi.

MESLEKTAŞLARI ENİS’İN CENAZESİNİ TEKBİRLERLE TAŞIDI

Taşdan’ın konuşmalarının ardından dini vecibeler yerine getirildi. Okunan duaların ardından şehit polis memuru Enis Kırımlı’nın cenazesi, meslektaşları tarafından tekbirler eşliğinde omuzlanarak ambulansa taşındı. Tokatlı olan şehit polis memuru Enis Kırımlı’nın cenazesi defnedilmek üzere ailesinin ikamet ettiği Ankara’ya gönderildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.