Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > 2015 yılında AKP yok

15.02.2013 Cum, 10:08

2015 yılında AKP yok

Reklam

Mahalli idareler seçiminde AKP’nin gerileyeceğini ve önemli oy kaybına düşeceğini savunan Bahçeli, “Cumhurbaşkanlığı veya kendisinin arzuladığı şekliyle demokratik padişahlık olan başkanlık sistemini ve devlet başkanı olma hayalini suya düşürecektir ve 2015 yılında AKP denen bir siyasi partiden eser kalmayacaktır” dedi.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Başbakan Erdoğan’ın bütün hesabı, BDP ile işbirliği yaparak 330 rakamını bularak referandum yoluyla, medyanın yakın desteği, okyanus ötesinin sıcak bakışı ile ve yalan dolana dayalı propaganda gücüyle başkanlık sistemini halka kabul ettirmek” dedi.

 

 

 

Bahçeli, Kızılcahamam’da yapılan il başkanları toplantısının kapanışında düzenlediği basın toplantısındagündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, bir soru üzerine şunları kaydetti:

 

 

 

“Sayın Başbakan gün belirlemekte gün hakkında söz söyleyenleri oyalamakta mahir bir şahsiyet. İnandırıcılığı güvenilirliği kalmamıştır.

Onun bütün hesabı, BDP ile işbirliği yaparak 330 rakamını bularak referandum yoluyla, medyanın yakın desteği, okyanus ötesinin sıcak bakışı ile ve yalan dolana dayalı propaganda gücüyle başkanlık sistemini halka kabul ettirmek. Ama halkımız çok sabırlıdır soğukkanlıdır ve vicdani sorumluluk içerisinde bir değerlendirme yapacaktır.”

 

 

 

Mahalli idareler seçiminde AK Parti’nin gerileyeceğini ve önemli oy kaybına düşeceğini savunan Bahçeli, şunları da kaydetti: “Cumhurbaşkanlığı veya kendisinin arzuladığı şekliyle demokratik padişahlık olan başkanlık sistemini ve devlet başkanı olma hayalini suya düşürecektir ve 2015 yılında AKP denen bir siyasi partiden eser kalmayacaktır.

 

 

 

Buna milletimizi inandırmak, bu yoğun propaganda karşısında milletimizin iradesini geliştirmek ve bağımlılıktan kurtarmak hepimizin üzerine düşen görev. Türkiye’nin gündemini basın müessesesi belirlemeli, kişilerin veyakurumların ortaya koymuş olduğu görüşlerin hangilerinin gündem oluşabileceği kararını basın vermeli ve Türk milletini doğru bilgilerle aydınlatmalıdır.

Tercihi de millet iradesine bırakmalı ve o iradeyi de saygı duymalıdır. Sabahtan akşama kadar, ‘sabahleyin uyandı bir bardak suyunu içti, 30 dakikalık yürüyüşünü yaptı’ Dünden kalma programları parça parça ayırarak 24saati Recep Tayyip Erdoğan’la doldurmanın hiçbir basın patronuna bir fayda getirmeyeceğini de buradan ifade etmek istiyorum.”

 

 

 

Bahçeli, konuşmasını, “Millet iradesi, bugünkü siyasi iktidardan bu milleti kurtardığı gün esas tarihi sorgulama yüzleşme ve hesap sorma ogün başlayacaktır. Bunun muhatabı Recep Tayyip Erdoğan, yandaşları ve kendisinefaydalanmak için destek veren aldatmacılar olacaktır. Cenab-ı Allah bunu bize nasip ederse Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’yi terk etmediği takdirde hesabını mutlaka verecektir” ifadesiyle tamamladı.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

BOZKURT

Türkiye’yi dizayn projesinin son aşaması Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Belki de yılar önce dizayn edildi biz şimdi farkediyoruz. Bürokrasi, askeriye, medya, sermaye grupları, akademilerde büyük ölçüde proje tamamlanma aşamasına gelmiştir. Siyasi partilerde de son aşamaya gelinmiştir. Artık AKP, bdp alenen CHP ise kısmen koalisyondaki yerini almıştır. MHP ise etkisiz kalarak koalisyona hayat vermektedir. Ancak bu süreç tamamlanmak üzeredir. MHP tabanı artık gerçekleri ve oyunu görmektedir. Bugün MHP de başlayan değişim hareketi görmezden gelinmesine ve yok edilmeye çalışılmasına rağmen kontrol edilemeyecek bir güce dönüşecek ve Türk Milletinin yeniden çıkış yolu olacaktır. MHP de başlayan bu sarsıntılar AKP ve CHP’yi de sarsacaktır. İçinde olduğumuz süreç siyasi partilerin içlerinden kırılma riskinin en yüksek olduğu dönemdir. AKP, CHP ve MHP’den kopmalar olabileceği ve bu parçaların vatanseverlik ve milliyetçilik ekseninde toplanabileceği göz ardı edilmemelidir. Bu omurganın ete kemiğe bürüneceği yer Milliyetçi Hareket Partisidir. Bugünkü koşullarda MHP iktidarı kaçınılmaz bir zorunluluktur. Dizaynı yapan güç ve işbirlikçileri bunun farkındadır ve gereğini yapmaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi yönetimi için artık iki şey düşünülebilir: ya oyunun farkına varayamayacak kadar acziyet ve körlük içindedir, ya da oyunun farkındadır ve görevini yerine getirmektedir. Her iki durum için söylenecek tek şey kalmıştır; “artık, sizin için oyun bitti”. MHP milletvekilleri bugünkü konumları için yaptıkları hesapları yarın ki konumları için de tekrar gözden geçirmelidirler. Bu “Son” dur. Bugünün stratejisini yanlış belirleyenlerin yarının denklemlerinde yerleri yoktur. Değişim hareketinin lideri denge politikası ile MHP’deki problemi çözebilir. Yeni başlangıç, yeni bir heyecan ve yeni bir umutla yeni bir mücadele başlar. Ki en doğrusu budur. Bunlar gerçekleşmez ise Türk Milleti kaderini kendi tayin eder.

16.02.2013, 2:34