Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Türkiye > 21. Zoom Uluslararası Yılın Haber Görüntüleri Yarışması İçin Son Başvuru Tarihi 1 Şubat 2016

26.10.2015 Pts, 12:24

21. Zoom Uluslararası Yılın Haber Görüntüleri Yarışması İçin Son Başvuru Tarihi 1 Şubat 2016

Reklam

Türkiye Haber Kameramanları Derneği tarafından düzenlenen, ’televizyon haberciliğinin Oscarı’ olarak bilinen 21. Zoom Uluslararası Yılın Haber Görüntüleri Yarışması başladı. Yarışma için son başvuru tarihi 1 Şubat 2016.

Türkiye Haber Kameramanları Derneği tarafından 21. Zoom Uluslararası Yılın Haber Görüntüleri Yarışması için son başvuru tarihi 1 Şubat 2016. Türkiye Haber Kameramanları Derneği’nden yapılan açıklamada, başvuru formu ve yarışma şartnamesine www.haberkameramani.org.tr adresinden ulaşılabileceği bildirildi.

2015 yılının en iyi haber görüntüsü ve haberinin belirleneceği yarışmada, ilk defa kameramanlar ve muhabirler 3 kategoride birlikte hazırlayacakları bir eser ile katılabilecek. Online oylama, jüri değerlendirmesinin 15 Şubat 2016 tarihinden itibaren www.zoomoylama.com adresinden başlayacağının belirtildiği açıklamada, Türk medyasının ileri gelenlerinin yanı sıra yabancı haber ajanslarından da profesyoneller ve akademisyenlerinde de 21. Zoom Uluslararası haber görüntüleri yarışmasında internet üzerinden oy kullanarak değerlendirmelerde bulunacakları ifade edildi.

Yarışma 4 kategoride yapılacak. Kategoriler ise şöyle:

“Yılın en iyi haber görüntüsü, yılın en iyi özel haberi, yılın en iyi röportaj haber kategorisi, yılın en iyi spor haber kategorisi.”

Yılın en iyi haber görüntüsü kategorisine haber kameramanı ham görüntü ile katılabilecek. Diğer üç kategoride ise haber kameraman ve muhabir ekip olarak yarışmaya katılabilecek.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.