Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > Gurur intiharı mı?

26.01.2013 Cts, 21:18

Gurur intiharı mı?

Reklam

Hem uzun süre görev yaptığı Atatürk Üniversitesi’nde, hem de 140 gün Rektörü olduğu Bayburt Üniversitesi’nde çevresinde neşeli bir kişi olarak tanınan Prof. Dr. Gökhan Budak’ın intiharı, arkadaşlarını şoke etti. Prof. Dr. Budak’ın intahar nedeni araştırılırken, gurur intiharı üzerinde durulduğu belirtildi.

 

Bu sabah kendisiyle telefonla konuştuğunu söyleyen Bayburt Üniversitesi’nde görevli bir öğretim üyesi, “Hiç bir sorunu yoktu, burada gayet mutluydu. Son derece neşeliydi” dedi.

 

Bu arada Rektör Prof. Dr. Gökhan Budak’ın bir süredir zayıflama ilacı kullandığı ve ilacı 3 gün önce bıraktığı ileri sürüldü.

 

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ’NDE TÖREN DÜZENLENECEK

Prof. Dr. Gökhan Budak’ın cenazesi Yakutiye Araştırma Hastanesinden alınarak otopsi için Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü. Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü, internet sitesinde üzücü olayla ilgili olarak “Atatürk Üniversitesi lojmanlarındaki evinde geçirdiği yaralanma sonucu Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan ve burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gökhan Budak vefat etti” denildi.

 

Bayburt Üniversitesi’nden yapılan açıklamada Rektör Prof. Dr. Gökhan Budak’ın vefat ettiği belirtilirken, “Merhuma Allah’tan rahmet kederli ailesine ve üniversitemiz camiasına başsağlığı diliyoruz. Yarın (27.01.2013) Pazar günü saat 07.00’da Bayburt Üniversitesi Rektörlüğü önünden otobüs kaldırılacaktır. 09.30’ta Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü önünde tören düzenlenecektir. Törenin ardından Olur ilçesinde cenaze defnedilecektir. Halkımıza duyurulur” denildi.

ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ DE İNTİHAR ETMİŞTİ

Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Atom ve Molekül Fiziği Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Gökhan Budak gibi aynı bölümden olan Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap da intihar etmişti. 48 yaşındaki Rektör Prof. Dr. Büyükkasap, 18 Mart 2010 tarihinde Erzincan’daki lojmanda iple kendini asarak yaşamına son vermişti.

 

YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

nedim

ne kadar saçma bir başlık atmışsınız, gurur intiharı ne demek? madem attınız bu başlıkla ilgili hiç bir açıklama yok…

27.01.2013, 0:01
Ziya Tornacı

ya bu fizikçilere ne oluyor böyle?. erzincan rektöründen sonra bayburt rektörü.. ikiside alanlarında çok iyi fizikçiler. acaba intihar mı ettiler yoksa intihar mı ettirilldiler.. araştırmak lazım…

27.01.2013, 18:07