Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > 25 bin tabak aşure

23.11.2012 Cum, 17:37

Reklam

Muharrem ayı dolayısıyla Palandöken Belediyesi’nce Cuma namazı sonrasında ilçenin 24 ayrı noktasın da 25 bin kişiye aşure dağıtıldı.
Palandöken Belediyesi’nce Cuma namazı sonrası vatandaşlara aşure ikram edildi.

 
Muharrem ayının çok önemli olduğunu ifade eden Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, “Birçok olayların gerçekleştiği ve Cenab-ı Allah’ın benim ayım dediği Muharrem ayı Ramazan’dan sonra en çok orucun tutulmasının faziletli olduğu bir aydır. Bu ay içerisinde bizim geleneksel bir âdetimiz var bu da aşure. Bildiğiniz gibi muharrem ayının 10. günü de aşure günü olarak kutlanıyor ve bu günde yapılan ikramlar bereket, bir yıl boyunca evlerde bu bereketin süreceği düşünülüyor. Biz de bu vesileyle Palandöken Belediyesi olarak 3 yıldan beri bu geleneğimizi devam ettirmek adına bugün aşure dağıtımını yaptık” dedi.

 
AŞURE İKRAM EDİLEN YERLER
Palandöken Belediyesi’nce ilçe sınırları dahilindeki; Müftü Solakzade, Güneş, Köşk, Yıldız, Hacı Ahmet Baba, Osman Bektaş, Ebu İsak, Hacı Salih Efendi, Tarbasar, Abuşoğlu, Selimiye, Fatih, M. Lütfü Efendi, Baba Dereli Ahmet Efendi, Hacı Sakıp Efendi, Cemalliye, Küme Evler, Şerif Efendi, Palandöken Dede Efendi, Maksut Efendi, Habip Baba, Faruk Efendi, Hacı Selim,,Saime Hatun Camilerin de ve ilçede bulunan Kur-an Kursların da ve Öğrenci Yurtların da aşure dağıtımı gerçekleşti.
(AA-AA-Y)

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.