Anasayfa > Siyaset, Slayt Haber > 28 Şubat’ın ülkeye maliyetinin 300 milyar dolar

28.02.2013 Per, 18:15

28 Şubat’ın ülkeye maliyetinin  300 milyar dolar

Reklam

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde (CÜ) ‘28 Şubat Süreci ve Sonrası’ konulu konferansta konuşan AK Parti Erzurum Milletvekili Cengiz Yavilioğlu, ilginç açıklamalarda bulundu.

 

Yavilioğlu , sürecin Türkiye‘ye verdiği maddi zarardan söz ederken, 28 Şubat‘ın ülkeye maliyetinin yaklaşık 300 milyar dolar olduğunu söyledi. Yavilioğlu şöyle konuştu:

28 Şubat maliyeti yaklaşık 300 milyar dolar. Yani 2011 yılının vergi gelirlerinin tam 2 katı. 5 yılda hepimizin cebinden yıllık 4 bin 500 dolar çıktı. 200’den fazla şirket özelleştirmelerinden elde edilen gelir 46 milyar dolar. 28 Şubat‘ta bunun 7 katı bir para gitti. 28 Şubat‘ta bir sürü insan üniversitelerden atıldı. Bir sürü öğrenci üniversitede okuyamadı. Vakıflar ve dernekler kapatıldı, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan bir sürü insan gitti. Maliyetse, bu maliyet hepimiz için arkadaşlar. Kapatılan partilerin sayısı 3 sayfa. Bunların hepsi birer değerdir. Özgürlüğümüze, demokratik siyasal hayatımıza vurulan bir darbedir. Özgür düşünme karakterimiz yok edildi. Bunun sağcısı, solcusu ayrılabilir mi? 28 Şubat sürecinin tanımlı mağdurları muhafazakarlar olsa bile bahsetmiş olduğum maliyetler bütün toplumun maliyetidir. Onun için bunu kategorize etmenin hiç bir mantıklı izahatı yoktur. Hiç bir şekilde izah edilemez.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.