Anasayfa > 5'li Üst Haber, Gündem > 2800 kişi katıldı

21.07.2012 Cts, 2:12

2800 kişi katıldı

Reklam

Seyyah Ulu Ç ınar’ın İz inde Projesi ile Gerçclik Treni projesinin ilk bölümü başarı ile tamamlandı. Gezilere Erzurum’dan rekor katılım oldu.

 
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bu yıl uygulamaya koyduğu başarılı projelerden Gençlik Treni ve Seyyah Ulu Çınar’ın İzinde Projesi’ne Ramazan molası verildi. Şu ana kadar Erzurum’dan altı dönem halinde Seyyah Ulu Çınar’ın İzinde prejesi kapsamında Erzurum’dan diğer illere gençlerin gönderildiğini ve Erzurum’a da on ilden öğnrencilerin geldiğini belirten Seyyah Ulu Çınar’ın İzinde Projesi Erzurum Koordinatörü Köksal Kaçmaz, altıncı dönem kamplarını başarı ile tamamlamanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Genel Müdürlüğün destekleri sonucu, Erzurum’dan gönderdikleri öğrencilerin kontenjanını artırdıklarını ve araç sayısının da arttığına işaret ederek, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Genel Müdürlük yetkililerine teşekkür etti. Toplam dokuz dönem olan bu kampların ve gezilerin altıncı dönemlerinin bittiğine işaret eden Kaçmaz, 7,8 ve 9. Dönem kamplarının ise Ramazan ayı sonunda devam edeceğini ifade etti.

 
2 BİN 800 KİŞİ KATILDI

 
Şu ana kadar yapılan Seyyah Ulu Çınar’ın İzinde Projesi ile Gençlik Treni Projesine 2 bin 800 kişinin katıldığına işaret eden Projenin Erzurum Koordinatörü Köksal Kaçmaz, bu rakamın Ramazan ayı sonrası yapılacak olan kamplarda dörtbin 240 kişiye ulaşacağını söyledi. Kaçmaz, “İki proje kapsamında ilimizden 1050 öğrenci diğer illeri gezme şansı buldu. İlimize ise 10 ilden ikibin 800 öğrenci geldi” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.