Anasayfa > Slayt Haber, Türkiye, Yaşam > 320 kişi 22 dolandırıcıyı yakalattı

23.04.2013 Sal, 9:33

Reklam

Sahtekarlar çözüm sürecine dolandı… “PKK sizi kullandı” yalanıyla insanları mağdur eden sahtekarlara, “PKK eylem yapmıyor ki” diyen 320 kişi 22 dolandırıcıyı yakalattı.

 

Çözüm süreci bir çeteyi çökertti… Tele-dolandırıcılar kendilerini polis, savcı olarak tanıtarak aradıkları binlerce kişiyi önce “Ergenekon” sonrasında  “PKK hesabınızı kullandı”, “PKK’lılar sizin hattınızı kullanmış” yalanıyla mağdur etti. Dolandırıcılar son aylara kadar PKK yalanını kullanarak kurbanlarını aramaya devam etti. Çetelerin o yalanları İmralı görüşmeleri ve barış süreciyle birlikte çöktü. Telefonun diğer ucunda para ve kontör isteyen dolandırıcıların aldıkları cevap sürece paralel oldu: Çözüm ve barış sürecindeyiz. PKK artık eylem yapmıyor ki hattımı saldırıda kullansın. PKK artık bitti sizler de dolandırıcısınız.

 

 

 

4 AYDA 76 KİŞİ

PKK’NIN çekilme süreci her gün görsel ve yazılı medyada tartışılırken son 4 ayda tam 320 kişi polise çözüm sürecinde PKK yalanıyla dolandırılmak istendikleri yönünde başvuruda bulundu. Başvurular üzerine polisin yaptığı operasyonlarda 4 ayda 76 kişi yakalandı. Bunlardan 22’si tutuklandı. Emniyet yetkilileri, “Eskiden vatandaş bize bile inanmak istemiyordu. Gündemin birinci maddesi çözüm süreci olunca vatandaşlar bu numarayı artık yutmuyor” dediler.

 

 

 

KONTÖRLE BAŞLADI SÜREÇLE SON BULDU

2008 yılında kontör dolandırıcılığı ile başlayan dolandırıcılık yöntemi yerini nakit paraya bırakmıştı. 2012 yılında çeteler 847 kişi dolandırmıştı. Merkez üssü Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesi olan dolandırıcıların 4 yılda 50 milyon liraya yakın vurgun yaptığı tahmin ediliyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.