Anasayfa > Ana Manşet, Gündem, Sağlık > İşletme söndüren dedikodu

08.04.2013 Pts, 16:41

Reklam

‘Ürünlerinde at eti var’ iddialarıyla zor günler geçiren Erzurum’daki Emirşeyh restorana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ile Lokantacılar Odası Başkanlığı sahip çıktı. İşletmeci Erkan Bayram’ı ziyaret eden ESOB Başkanı Rasim Fırat, kent için önemli olan bir markanın asılsız iddialarla yıpratılmak istendiğini vurguladı.

 
Erzurum’un Tebrizkapı semtinde 1950 yılından bu yana hizmet veren Emirşeyh restoran, ‘ürünlerinde at eti var’ iddialarıyla zor günler geçiriyor. Emirşeyh restoranı bu zor günlerinde yalnız bırakmayan Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Rasim Fırat ile Lokantacılar Odası Başkanı Zeki Pınar, işletmeci Erkan Bayram’ı ziyaret etti.

 

 
Lezzetli kebaplarıyla başta Erzurumlular olmak üzere yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Emirşeyh restoranın büyük bir iftiraya uğradığını söyleyen işletmeci Erkan Bayram, yaşananlardan büyük üzüntü duyduklarını belirtti. Bayram, iftira ve komplo karşısında çaresiz olduklarını belirterek, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün laboratuar sonuçlarını gösterdi.

 

 
Emirşeyh restoranın bir marka olduğunu belirten ESOB Başkanı Rasim Fırat ise 63 yıldır Erzurum’da hizmet veren restoranın dedikodu ve iftiralarla yıpratılmak istendiğini vurguladı. İşletmeci Erkan Bayram’ın sonuna kadar arkasında olduklarını kaydeden Başkan Fırat, yaşananların ticari bir linç girişimi olduğunu, insanlığa sığmayan, art niyetli dedikoduların her zaman önünde duracaklarını dile getirdi.

YORUMLAR

Toplam 5 yorum bulunmaktadır.

Ali

Erzurum a geldiğimde ilk yapacağım iş, Emir Şeyh’te kebap yemek olacak…

08.04.2013, 18:23
NİLÜFER ÖZPEKER

Devamlı köfte yemeğe takıldığımız Emirşeyh restoranta kesinlikle duyduğumuz bu saçmalıkları asla yakın bile etmedik, diyebileceğimiz tek şey var Emirşeyh restoranta bu karalamaları yapanları Allah asla iflah etmesin, yapılan karalamalar kendi işyerlerine dönsün…..

08.04.2013, 21:35
Dadaş

Ahir Zaman, At izi İt izine karışmış.Allaha sığınırım.Kim doğru söylüyor kim yalan Allah cc biliyor.Bize bunları yaşatanları, Ülkeyi bu hale getirenlerden ve destekleyenler,Allahın düzenini bozmaya kalkanların ve destekçilerinin burnundan fitil fitil gelsin İnşaAllah..Bu iddialar yalansa çıkaranları, doğru ise yapanları Alllah kahretsin.

09.04.2013, 7:07
TUNCAY DEMİR

ERZURUMLU OLARAK ,ÜZÜNTÜM ŞU ,SAYILARI ÇOK AZ AMA SESİ ÇOK ÇIKAN ERZURUMU SİYASİ,SOSYAL,EKONOMİK,KÜLTÜREL,MANEVİ OLARAK KENDİ ARZU VE ÇIKARLARI DOĞRULTUSUNDA,YÖNLENDİRENLERE SESİMİZ ÇIKMADIĞI SÜRECE, BİZ DAHA ÇOK BİRBİRİMİ KARALAR YABANCILARA ORTAM HAZIRLARIZ..

09.04.2013, 9:04
ŞEREF KANDEMİR

budedikoduyu çıkaranlar AT OĞLU ATTIR kebabının tadını kıskananlar çıkarmıştır bence

09.04.2013, 12:58