Anasayfa > Yerel Yönetimler > 4 yılda 1. 8 milyon metrekare asfalt

04.09.2012 Sal, 1:38

Reklam

“Asfaltsız yol kalmayacak” sloganı ile çalışmalarına devam eden Palandöken Belediyesi, İlçe merkezindeki mahallelerin den Ertuğrul Gazi, Yunus Emre, Osman Bektaş, Harput Mahallesi, Şehit İsmail Aksu mahallelerin de yapılan asfalt çalışmalarının yanı sıra Adnan Menderes mahallesinde de asfalt çalışmalarına devam ediyor. Kalabalık bir ekiple devam eden çalışmalar neticesinde yollar vatandaşların rahatça kullanabileceği seviyeye getiriliyor.
Modern, çağdaş, temiz, sağlıklı ve güvenilir bir turizm ilçesi olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen Palandöken Belediyesi bu anlayışla, yeni yatırımlar ile çevre düzenleme, park, karo, bordür ve asfalt yapımı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipleri ihtiyaç duyulan yerlere yönlendiren Palandöken Belediyesi İlçe merkezindeki mahallelerde, mahalle olan köylerde asfalt ve yama çalışmalarına devam ediyor.

 
Yapılan hizmetlerden dolayı Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlara, teşekkürlerini ileten Adnan Menderes Mahalle Muhtarı Ömer Altınok ;“Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Muhteşem bir çalışmayla yollarımızı baştan aşağı yenilediler. Kış öncesi çamurdan, tozdan bizi kurtarıp mutlu ettiler. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz “dedi.

 

 
BULUTLAR,”ERZURUM İNSANI EN İYİSİNİ HAK EDİYOR”
Düne baktığımızda bugün neler elimizde artı olarak olduğunu görüyoruz. Ama şehrimiz ve insanımız için kesinlikle yeterli görmüyoruz. Bugün dünden iyi yarın da bugünden çok daha iyi olması için çalıştıklarını söyleyen Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar,” İklimi soğuk fakat kendi sıcak olan insanımız her zaman en iyisine layıktır. Bu düşünceyle çalışmalarımız şekillendiriyoruz. Hacizli bir belediyeden borçsuz bir kurum haline getirerek görevimizin 4. Yılı 17 merkez mahallemiz de ve köy mahallelerimiz de toplam 1. 8 milyon metrekare asfalt serim çalışması yaptık. Buna paralel olarak 200 bin metrekare bordür, 120 bin metrekare karo ve 50 bin metrekare renkli ve desenli asfalt ile 60 bin metrekare yol kaplama yapılmıştır. 19 köy mahallesine 19 çocuk oyun parkı, ilçe merkezinde 1 rekreasyon alanı, 51 bin 266 metrekare yeşil alan ihdas ettik. 1 engeliler pakı ile 21 park yaparak ilçe halkının hizmetine sunduk. Taziye ve kültür evi hizmete girdi. Sosyal proje olarak Yıldızkent’e 35 iş yerini kapsayan tüm sosyal donatısı düşünülmüş hanımlar çarşısı, 500 kişilik kapılı spor salonu, 12 derslik kültür merkezi yine sosyal donatıları ile yıl sonunda halkın hizmetine sunulacak. Kentsel Dönüşüme büyük önem veriyoruz. Bu önemimizi göstermek adına Harput Mahallesin de gösterdik. Rus Pazarın da gösterdik. Şimdi ise Palandöken Mahallesin de, Yunus Emre Mahallesin de göstereceğiz. Belediye olarak Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerimizle durmadan, yılmadan çalışarak ilçe halkına ve Erzurum halkına en iyi hizmeti sunmanı gayreti içerisinde olduk olmaya da devam edeceğiz. Çünkü insanımız en iyisine layıktır” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.