Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > 400 aile, Aslı için birleşti

24.07.2012 Sal, 11:43

Reklam

Erzurum’da kayak pistinde geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybeden milli kayakçı 17 yaşındaki Aslı Nemutlu için 400 aile bir araya geldi.

 

 

İkinci bilirkişi raporunda milli kayakçının ‘kusurlu’ bulunmasına üzülen aileler, gazete ilanıyla soruşturmanın takipçisi olacaklarını duyurdu. Milli kayakçı Aslı Nemutlu, 12 Ocak günü Konaklı Kayak Merkezi’nde antreman yaparken pistin kenarındaki tahta kar perdelerine çarparak hayatını kaybetmişti. Nemutlu’nun ölümüyle ilgili açılan soruşturma kapsamında ilk bilirkişi raporunda pistin genişliğinin standartlara uymadığı belirtilirken, ikinci raporda ise kontrolsüz hareket ettiği belirtilerek milli kayakçı ‘kusurlu’ bulundu. 4 Temmuz’da açıklanan rapor üzerine acılı aileye destek vermek isteyen tam 408 aile, olaydaki ihmallerin araştırılması ve Nemutlu ailesinin yanında olduklarını belirtmek için dün gazetelere ilan verdi. ‘Yaşam Hakkı Kutsaldır’ başlığı ile verilen ilanda Aslı Nemutlu’yu öldüren ihmallerin ortaya çıkarılmasını isteyen aileler, “Biz çok büyük bir aileyiz ve sorumlular tespit edilene kadar gerçeğin takipçisi olacağız” dedi.

 

‘ÇOK DUYGULANDIK’ 

 
Ailelerin bir araya gelmesine öncülük eden Nemutlu ailesinin yakın dostu Şeyda Tomruk da “Ayşe ile Metin Nemutlu’yu tanıyan insanlar olarak hepimiz onlara destek olmak için birşeyler yapmayı düşünüyorduk. Bir hafta içinde organize olduk. O hayatının en güzel döneminde bu dünyada göçtü. Giderken de bize bir misyon bıraktı. Bu misyonla onu öldüren ihmallerin araştırılması için soruşturma sürecinin takipçisi olacağız” dedi. Anne Ayşe Nemutlu ise hislerini, “Çok duygulandık. OBu süreçte yalnız olmayacağımızı anladık” şeklinde dile getirdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.